Petipanya.com: Evcil hayvanlar için özel alışveriş sitesi
E-Ticaret

Petipanya.com: Evcil hayvanlar için özel alışveriş sitesi

Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz haftada bir özel alışveriş sitelerinin açıldığı günler geride kaldı. Ancak farklı dikey kategorilerde açılan özel alışveriş kulülerinin başarıya açık olduğunu söylemek mümkün. Bu fikirle yola çıkan Petipanya.com için de aynı şeyleri söyleyebiliriz.

Özel alışveriş modeliyle kurulan Petipanya.com, başlıkta da belirttiğimiz gibi evcil hayvanlar için ürün satışı gerçekleştiriyor. Emre Çınar tarafından kurulan e-ticaret sitesinin amacı, evcil hayvanların ihtiyaçlarını ve evcil hayvan sahiplerinin satın alabilecekleri ürünleri kısa süreli indirimlerle sunmak.

Bu satışları gerçekleştirmek için sitenin birçok tedarikçiyle anlaşması bulunuyor. Bu markalara Whiskas, Pedigree, Ferplast, Stefanplast, Tropikal Pet ve Trixie örneklerini verebiliriz. Sitenin kurucusu Emre Çınar'dan alıdığımız bilgilere göre site yayına başladıktan sonraki ilk haftada 200 üyeye ulaşmış.

Sitenin tasarımından biraz bahsedecek olursak Petipanya.com'da klasik özel alışveriş modeli stilini görmek mümkün. Siteye girişte iş modeline uygun olarak kullanıcıların kayıt olunması isteniyor. Söz konusu evcil hayvanlar olunca, kategorilerde farklı seçenekler oluyor :) Sitenin kategorilerinde evcil hayvan cinsleri yer alıyor ve kullanıcılar böylece hızlı bir şekilde aradıkları ürüne ulaşabiliyor.

Petipanya.com Türkiye'de eşine çok rastlanamayacak bir kategoride yer alıyor. Bu yüzden sitenin hedefleri de büyük. Sitenin kurucusu Emre Çınar'ın aktardıklarına göre köpek dondurması ve Paul Frank tasmaları gibi farklı ürünlerle girişimin büyümesi planlanıyor. Bunun yanı sıra sitenin sosyal sorumluluk projelerine de yer vereceğini paylaşmak istiyoruz.

Türkiye'de ve yurt dışında evcil hayvanlar için ürünler satan birçok e-ticaret sitesi bulunuyor. Petipanya.com'un rakiplerinden farklı olan iş modeli sitenin büyümesinde önemli rol oynayabilir. Özel alışveriş sitesi ve evcil hayvan dikeyi konseptlerini ayrı ayrı düşündüğümüzde kulağa çok farklı gelmiyor. Bu iki konseptin başarıyla birleştirilmesi sonucunda başarılı e-ticaret sitelerinin ortaya çıktığını bu yıl içerisinde görmüştük.

Yorumlar (11)
 1. Ümit Eker Ümit Eker

  Farklı ama güzel proje olmuş başarılar.

 2. Mehmet Mehmet

  Bu proje beni çok sevindirdi. Hayvanlara verilen değer artmalı. Kendilerini tebrik ederim. Kedim için İhtiyaçları artık oradan alırım

 3. Güzel düşünülmüş gerçekten, başarılı olacağına inanıyorum.

 4. Selcuk Selcuk

  Evcil hayvanlar mi alisveris yapiyormus bu sitede? Baslik biraz anlam bozukluguna maruz kalmis gibi duruyor. Evcil hayvan sahipleri icin ozel alisveris sitesi daha iyi olurmus sanki. (Turkce karakter sorunumu bagislayin.)

 5. Güzel bir proje gerekliydi.

 6. Oncelikle tebrik ediyorum guzel proje olmus. Bi sorum olucak sizce bi tur bi tema wordpresse uygulansa sitenin herhangi bir deger kaybi olurmu yani projelerimizi wordpresse uzerine kursak ve oyle devam ettirsek kaliteden odun vermis olurmuyuz.

 7. gayet uyumlu olmuş

 8. Sefer Kalkavan Sefer Kalkavan

  çok iyi bir düşünülmüş doğrusu.

  böyle bir konu da e-ticaret projesi yapılması gerçekten yerinde olmuş. Petipanya olarak sizlere başarılar dilerim, iyi çalışmalar...

 9. Petowner Petowner

  Fikri çok sevdim. Siteye hemen üye oldum, ancak

  1. Checkout çok uzun,

  2. Adres girdiğinde sistem yine aynı sayfaya geri atıyor.

  3. Hiç seçenek yok ve fiyatlar normal pet shop'tan daha yüksek:)

  4. Tasarım sanırım Netbook'larda da gözlükecek şekilde düşünülmüş, ancak analytics'e bakılmamış. Netbook'lar Türkiye'de max 5%, onlarda da pet yoktur. Daha geniş bir alan yapılabilrdi.

  5. Tasarımın kendisi çok user friendly değil.

  Fikir 10 numara, uygulama ise degil.

 10. Genç Girişimciler Genç Girişimciler

  Türkiye’de ve yurt dışında evcil hayvanlar için ürünler satan birçok e-ticaret sitesi bulunuyor. Petipanya.com‘un rakiplerinden farklı olan iş modeli sitenin büyümesinde önemli rol oynayabilir. Özel alışveriş sitesi ve evcil hayvan dikeyi konseptlerini ayrı ayrı düşündüğümüzde kulağa çok farklı gelmiyor. Bu iki konseptin başarıyla birleştirilmesi sonucunda başarılı e-ticaret sitelerinin ortaya çıktığını bu yıl içerisinde görmüştük.

 11. Mehmet Ali Mehmet Ali

  Harika bir proje dostlarımız için çok verimli olmuş