Tasit.com büyük sitelerle iş ortaklığı modelini başlattı
Portal

Tasit.com büyük sitelerle iş ortaklığı modelini başlattı

Son yatırımında bir çok önemli ismi yatırımcıları arasına katan Tasit.com, sanırım şimdiye kadarki en önemli büyüme adımını atıyor. İçerik/servis paylaşım modeliyle web siteleriyle işbirliğine gidiyor.

Tasit.com, otomobil/taşıt özelindeki tematik sitelerin yanısıra çeşitli haber siteleri ile kategori özelinde arama hizmeti vermeye başlamış. Tasit.com'un kurucusu Birol Kabakoğlu, yapılan anlaşmalarla ilgili olarak araba.aksam.com.tr, araba.samanyoluhaber.com gibi önemli bir örnekler paylaşıyor ama önceki akşam yayına giren tasit.tr.msn.com da Tasit.com'un yeni iş ortakları arasında bulunuyor.

MSN.com'u özellikle belirtmemin sebebi, bilindiği üzere, Türkiye'nin en çok ziyaret edilen sitelerinden biri durumunda olması. ComScore Şubat ayı raporuna göre 12. sırada yer alan MSN.com.tr, 10 milyondan fazla tekil ziyaretçi çekiyor ve Türk internet kullanıcılarının neredeyse yarısına ulaşıyor.

Birol Kabakoğlu'ndan aldığımız bilgiye göre bu işbirliği Tasit.com'a ilan girenler için faydalı olduğu kadar, söz konusu siteler için de ciddi bir trafik sağlıyor. Kategori özelinde aldığı aylık trafiği bu işbirliği ile bir günde almayı başaran siteler olmuş.

Şu an için toplamda 11 iş ortağı olan ve yeni başvuru almaya devam eden Tasit.com, bu iş ortaklığı programı için 4 kişilik yazılımcı ekibi ayırmış ve 3. çeyrekte en az 50 iş ortağına ulaşmak gibi önemli bir hedefi önüne koymuş.

Tasit.com'un ilk yatırımcıları arasında yer alan Çağlar Erol da Enuygun.com için benzer bir çalışmayı Gazetevatan.com ile yapmıştı. Enuygun bu işbirliklerini şu anda 'widget'lar ile devam ettiriyor ama internetteki ikinci el otomobil pazarına baktığımızda Tasit.com'un bu ortaklıkları daha uzun soluklu yürütmesi mantıklı ve mümkün görünüyor.

Tasit.com Facebook ve iPhone uygulaması ile de bu alandaki önemli oyunculara karşı pazar payını artırmaya çalışıyor. Çok sayıdaki yatırımcısını ne kadar karlı çıkaracağını önümüzdeki dönemde göreceğiz.

Yorumlar (7)
 1. Mehmet Sokulu Mehmet Sokulu

  Vay tasit.com ne yapar diyordum sahibinden karşısında ama sanırım bu işortakları ile bir adım daha hedefine yaklaşıyor. Tabi vertical bir site olmasınında avantajını kullanırlarsa sanırım doğru yollda. Bu arada sahibindenin bireyselerden de para almaya başlamasın bu çalışmanın denk gelmesi daha da anlamlı olduğu kanısındayım.

 2. Bu kadar yatırımcıyı ne diyerek ikna ettiler acaba çok merak ediyorum. iş ortaklığı modeline mi güveniyorlar?

  1. Nihat Vardal Nihat Vardal

   Bu konuda son yazıda gelişmeleri paylaşacakarını yazmışlardı. Ama ses çıkmadı bu kadar adamı nasıl ikna ettiler doğrusu bende merak ediyorum. Güzel bir çalışma olmuş o ayrı ama bu adamları nasıl ikna ettiler.

 3. Hakan Arıcı Hakan Arıcı

  Adamlar güzel yapmış gerçekten. İlanları dağıtıyorlar kullanıcı için iyi olmuş ve ilanı heryerde yayınlansın iyi fikir tebrikler.

 4. Sayfa fena değil ilan var gibi az önce bir denedim gayet iyi telefon 10 dk sonra çaldı daha satamadım ama:). İşortaklığı iyi fikir olmuş.

  Başarılar ekibe

 5. Türcan Kömürcüoglu Türcan Kömürcüoglu

  Tasit.com hızlanmış gibi. Ama sunu söylemek lazım iyi bir ilan girişi var. Arabam ve araba.com dan daha iyi ilanları var. Hergün bir bakıyorum gercekten yeni iyi ilanlar geliyor. İyi yoldasınız. Bu işbirlikler artarsa daha iyi olacak.

 6. Bugün Küçükyalı'da arabamı yıkatmak için otoyıkamada ve içerenköy'de bir yıkamacıda daha Taşıt.com afişleri gördüm.Nasıl büyük bir yatırım yapmışlar.Anahtarlık verdiler.Çok hoş ,çok beğendim.Umarım bu başarılı çalışmaları devam ettirebilirler.