Startup Weekend 2012 için başvurular başladı
Etkinlikler

Startup Weekend 2012 için başvurular başladı

Girişimcilerin iş fikirlerini 2,5 günde şirket kurma aşamasına getirmesini sağlayan Startup Weekend, 3. kez Türkiye'deki parlak ve hızlı girişimcileri bulmaya çalışacak.

27 - 29 Nisan tarihleri arasında yine Microsoft Türkiye’nin İstanbul ofisinde düzenlenecek olan yarışma dünyanın önde gelen girişimcilik vakıflarından Kauffman Foundation tarafından destekleniyor.

Dünya çapında 100’ü aşkın şehirde gerçekleştirilen Startup Weekend, Türkiye'de ilk yıla (2010) nazaran ikinci yıl (2011) daha iyi girişimleri öne çıkarmıştı. Startup Weekend, kendi yatırım fonu Startup Labs ile yatırım yapacağını girişimcileri de geçtiğimiz Cuma günü açıkladı.

istanbul.startupweekend.org adresinden başvurulabileceğiniz ve program bilgisine ulaşabileceğiniz yarışmayı henüz bilmeyenler için kısa bir açıklama da yapalım.

Başvurular sonucunda seçilen* ekipler 27 Nisan Cuma akşamı başlayacak maratonda iş fikri geliştirme ve iş planı yazma, yazılım geliştirme ve tasarım hazırlama gibi bir girişimi vücuda getirecek tüm işlerle ilgilenecek ve Pazar günü girişimcilik dünyasının önemli isimlerinden oluşan jürinin karşısına çıkacak.

Kazanan girişimler yatırımcılardan destek alma ve StartupLabs'ın fonundan faydalanabilecek potansiyel girişimciler olarak öne çıkacak. İlk 3′e giren ekipler Girişim Fabrikası iş hızlandırma programına doğrudan dahil edilecekler. Ayrıca 1. takıma Microsoft tarafından Windows Phone ve yine ilk 3 takıma ikişer adet Webrazzi StartUp Summit bileti verilecek.

Webrazzi'nin medya sponsoru olduğu Startup Weekend bu yıl Microsoft Türkiye ve Özyeğin Üniversitesi'nin ana sponsorluğunda düzenleniyor. Enkuba, Etohum, Metutech-Ban, Paypal ve Youthmedia sponsorlar arasında bulunuyor.

*Bu yıl başvuru değerlendirmesi Özyeğin Üniversitesi tarafından yapılacak.

Yorumlar (3)
 1. nasıl ilk yıl iyi proje çıkmadı mı demek istiyorsunuz? üzüldüm şimdi.

 2. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

  etrafta projemizi sunabileceğimiz pek çok ortam oluşmaya başladı. ama hangisine gitmeliyim? arı girişimemi, boğaçizi hayaletemi etohumamı startupweekend emi... birisi bunları ve diğerlerini karşılaştırabilir mi? şuan başvurup başvurmamakta kararsızım..

  1. Ozan Merhaba,

   StartupWeekend in amacı 54 saat icinde iş fikrini web veya mobil uygulama ile hayata geçirmek. Burada organizasyon tarafından saglanan destekler, yatırımcılar/girişimcilerle yarışmacıları bir araya getirerek onlara çözümleri ve işfikirlerini gerçekleştirmeleri için verilen mentorluk ve haftasonu için ofis desteği.

   Etohum, u bilmeyen yok ama bir daha okumak istersen http://www.etohum.com/etohum-nedir

   Diğer organizasyonlar ise daha uzun süreli olarak bu destekleri sağlayan, işfikrini hayata geçirmek için daha uzun süre verilen ve girişimin ilerleyeceği adımları plan dahilinde ilerleten organizasyonlar.

   mevcut işfikirlerinden birini aklında, notlarında tutacağına bir haftasonunu ver, ya zengin olursun :) ya da yükünden kurtulursun.