Etohum yatırımı alan Foodback yayında

Etohum yatırımı alan Foodback yayında

Bu yılın Etohum girişimleri arasında pek çok umut vaat eden ve yakın gelecekte çok önemli aşamalara geçeceğini tahmin ettiğim girişim bulunuyor. Bunlardan biri de Foodback. Restoran ve kafeler ile ilgili kullanıcı görüş ve değerlendirmelerini işletmecilere iletmeyi sağlayan Foodback, hatırlayacağınız gibi bu yıl Etohum Yatırım AŞ’den yatırım alan 14 girişimden biri arasında da yer alıyordu.

Bir süredir beta sürecinde olan Foodback çok kısa bir zaman önce final sürümüne geçti ve şu anda iPhone ve iPad’lerde kullanılabilen yeni sürümünü yayınladı.

Foodback’in en önemli özelliği kullanıcıların işletmelere dair çözüme yönelik yorumlarının doğrudan işletmecilere ulaşmasını sağlayabiliyor olması. Bu sayede işletmeciler müşteri memnuniyetini çok daha hızlı ve pratik bir şekilde ölçebiliyor, varsa aksaklıkları birinci elden ve anında alarak çok hızlı giderebilme şansına kavuşuyorlar.

Berk Çağlayan, Çağlar Çakar ve Orkun Şahmalı tarafından geliştirilen Foodback’in var olan yazılı ve anket şeklindeki iki farklı geri bildirim gönderme özelliklerinin yanına fotoğraf ile geri bildirim özelliği de eklenmiş durumda. Bu sayede müşteriler tercih ederlerse bir konuyu tarif etmeye çalışmak yerine doğrudan işletmeciye gösterebiliyorlar.

Ayrıca ilk sürümlerde yer alan sabit restoran listesi yerine lokasyon bazlı ve dinamik bir mekan listesi yapısına geçilmiş durumda. Böylece kullanıcılar bulundukları mekanları listeden aramak yerine sadece yakınlarında bulunan mekanlar arasında daha pratik bir seçim yapabiliyorlar.

Ayrıca son sürüm ile birlikte sistemi hızlandıracak çalışmalar yapılmış ve üyelik aşaması da kolaylaşmış durumda. Tercih eden kullanıcılar Facebook Connect ile sisteme bağlanabiliyorlar. Bu sırada uygulamanın Android sürümünün de yakın zamanda yayınlanacağını duyurmuş olalım. Ayrıca Foodback'in Webrazzi TV'deki röportajımızı da şu adresten izleyebilirsiniz.

Foodback geleceğe yönelik umut veren önemli projelerden biri. Hatta bu yazıyı hazırlarken konuyla ilgili ek bir bilgi için Foodback’in kurucularından Berk Çağlayan’ı aradığımda, yabancı büyük yatırım fonlarından biri ile toplantıya girmek üzereydi. Belki de çok geçmeden Foodback tarafından ilginç ve güzel haberler alabiliriz :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.