Etohum 40 söyleşileri: Foodback
Webrazzi TV

Etohum 40 söyleşileri: Foodback

Etohum 40 söyleşilerimize restoranlara ilişkin müşteri geri bildirimleri yapılabilen mobil uygulama Foodback ile devam ediyoruz. Uygulamayı, yaratıcıları Çağlar Çakar ve Berk Çağlayan anlatıyor.

Foodback, restoran ve kafelerde aldığınız hizmetlerle ilgili tüm düşüncelerinizi, restoran işletmecisine anında iletebileceğiniz bir uygulama. Yemekler, servis, temizlik gibi unsurları oylayabilir, işletmeciye bildirmek istediğiniz yorumları uygulamayı kullanarak ekleyebilirsiniz. Sistem, işletmecilerin müşteri hassasiyetlerine, henüz müşterileri restoranda iken ulaşmalarını ve anında aksiyon alabilmelerini sağlıyor.

İşletmeci ve müşteriyi doğrudan birbirine bağlayan Foodback, hizmet sektörü tüketicilerini daha yakından tanımanın ve tüketici isteklerine anında gerçek tepki vermenin en hızlı yolu. Foodback sayesinde restoran işletmecileri, müşterilerinin hangi yemeklerinin beğenildiğini, müşteri memnuniyetinin hangi seviyede olduğu, hangi saatlerde hizmetin aksadığı gibi unsurları müşteri gözünden görebilecek, hangi unsurlarda güçlü, hangi unsurlarda zayıf olduklarını an ve an takip edebilecek.

Yorumlar (7)
 1. Merhaba,

  Projenin 4Square'den farkı nedir ? Sonuçta 4Suare çok daha kapsamlı bir feature list sunuyor ?

  Teşekkürler

  1. Merhaba,

   4SQ'den tamamen farklı olarak, Foodback, restoran ve kafelerdeki memnuniyetinizi bildirmek için tasarlanmış bir uygulamadır. Foodback, restoran ve kafe masalarında sunulan karton müşteri memnuniyeti anket formlarını mobile taşır. Böylece restoran işletmecileri (izin vermeniz halinde) size kendi fırsatlarını sunabilir.

   Kısacası, görüşleriniz restoranlar tarafından, artık tam anlamıyla önemseniyor.

   İlginiz için çok teşekkür ederiz.

  2. 4Square'in daha kapsamlısını yapıyor olmasının ne gibi bir sakıncası var. Facebookta twitterin çok daha kapsamlısını sunuyor.

   1. Haluk Akın Haluk Akın

    Twitter/Facebook arasında sadece "kapsamlı/kapsamsız" ekseninde kıyaslama yapmak yeterli değil.

    Yerelleştirilmiş ve kapsamı daraltılmış bir restoran geri bildirim sistemi, hele böyle mobil odaklı olursa pazarda kendine yer açabilir.

    Foodback'in iyi bir potansiyeli olduğunu düşünüyorum.

 2. Bizim halkımız olumlu şeyleri söylemek için girip yorum yazmaz, en azından çok küçük bir oran bunu yapar.

  İnsanların uygulamaya girip, birşeyler yazmaları için cezbedici promosyonların olması kesinlikle şart.

  Yaşadıkları sıkıntıları yazmaya girmeleri için de sizin uygulamanızın reklamını iyi yapmanız lazım. Aksi halde sikayetvar.com'a yazmaları daha yüksek ihtimal.

  Örneğin yıllardır İDO'yu kullanırım ama aklıma hiç olumlu görüşler yazmak gelmedi bugüne kadar. Ama bugün yaptığım bir yolculuktan sonra yaşadığım memnuniyetsizliği bildirmek için Sikayetvar.com'a girdim. Bilgisayarı açmışken de videonuzu izledim :)

  Bu arada keşke proje görüşmeleri esnasında 2-3 restoranla anlaşıp uygulamayı yayına koysaydınız. İndirir, inceler, deneme yapardık. Şimdi o imkanımız bile yok. Artık bir reklam yaparsınız uygulama yayına geçince ;)

 3. Eray Oral Eray Oral

  İsim süper!

 4. bir tek şikayet odaklı düşünmeyin...

  puanlama sistemi var. şahsen temizlik olsun, lezzet olsun vs. çok beğendiğim memnun kaldığım yerlerde anında oylama yapmak isterim