Evmanya Doğan Online tarafından satın alındı
E-Ticaret

Evmanya Doğan Online tarafından satın alındı

Şirketlere yakın kaynaklarımızdan duyduğumuz kadarıyla ev dekorasyonu alanına odaklı alışveriş sitesi Evmanya, Doğan Online tarafından satın alındı.

Konuyla ilgili henüz detaylı bilgiye sahip değiliz. Ancak bildiğimiz kadarıyla Doğan Online Evmanya'nın tamamına yakın bir bölümünü satın almış durumda. Satın almaya ilişkin imzalar ise birkaç gün içinde atılmış olacakmış.

GÜNCELLEME: Duyumumuz doğrulandı, detayları yazının devamında.

Rocket Internet'in Türkiye internet pazarındaki yapılanmasına karşılık Doğan Online'ın "eğer duyumlarımız doğruysa" Evmanya, Altıncı Cadde gibi girişimleri ile ciddi bir rakip yaratma sürecinde olduğunu hissediyoruz. Hali hazırda Hepsiburada ve DayBuyDay gibi e-ticaret girişimlerine sahip olan grubun, Rocket Internet'in agresif operasyonuna bu tür satın almalarla cevap vermeyi sürdüreceğini tahmin ediyorum.

Söz konusu satın alma ile ilgili şu an için şirketlerin yetkililerinden bir yorum alamadık, ancak herhangi bir ek bilgi geldiğinde bu haberi güncelleceğiz.

GÜNCELLEME: Evmanya kurucusu Aslı Gökdere an itibariyle paylaştığı tweet ile duyumumuzu doğrulamış oldu.

Yorumlar (3)
 1. Şerafettin Arslan Şerafettin Arslan

  Şirket değerlemesi ile ilgili bilgi vermemişsiniz Arda bey.

 2. Hakan Yalçin Hakan Yalçin

  Duyum ' da olsa hayırlısı olsun diyelim . E-ticaret in ev ve ev ürünleri tarafıda çok hareketlendi burada alışkanlık sahibi bir kitle oluştu .

  İnternet böyle bir şey işte ; e-ticaret sektörüne her bir yeni firma geldiğinde , sektör genişler ve bu genişleme bir diğer firmaya pazar alanı açar . E-ticaret böyle bir şey Adwords ' den pay biçin minnacik bir örnek size ! Yüzlerce firma rakiplerinin alışkanlık sahibi müşterisini çekmek için direkt olarak rakiplerinin alan adlarını anahtar kelime torbalarına ekliyorlar .

  Bunun ne kadar büyük fırsat olduğunu iyi düşünmek lazım , bu çok çok çok çok büyük bir fırsat . Ben sadece bunun üzerine 30 sayfa yazı yazabilirim .

  Reel ekonomide ki rekabet , pazar ve pazarlama anlayışı ile dijital ortamda ki anlayış arasında ki fark gerçekten başlı başına bir kitap konusu.

 3. Lamiser Erdoğan Lamiser Erdoğan

  ben evmanya mağduruyum ve 1.325 tlmi kurtarma peşindeyim satın aldığınız evmanya gerçekten güvenm sarsttı facebbokte kampanya oluşturup evmanyadan başkalarının mağdur olmamasını sağlayacaz arkadaşlarımız ağrıdan bunu başlatacaklar