DayBuyDay.com: Hepsiburada ve Cem Hakko Güçlerini Özel Alışveriş İçin Birleştirdi
E-Ticaret

DayBuyDay.com: Hepsiburada ve Cem Hakko Güçlerini Özel Alışveriş İçin Birleştirdi

Bir süredir private shopping ve grup alışveriş ile ilgili haberlerimizi paylaşırken çeşitli büyük grupların bu alana giriş yapacaklarından bahsediyorduk.

Sektörde kulaktan kulağa gezen söz konusu büyük grup işbirliklerinin başında da Hepsiburada, Cem Hakko ve Dinç Artman ortaklığında kurulacak olan bir private shopping sitesi DayBuyDay.com geliyordu.

Son birkaç aydır sürekli bu girişim ile ilgili duyumlar alıyorduk ancak kullanılacak olan markanın ne olacağı konusunda gelen farklı bilgilerden dolayı net konuşmamız mümkün olamıyordu. Geçtiğimiz haftalarda DayBuyDay.com isminin kullanılacağı konusunda çok kesin bilgiler aldık ve bugün de resmen duyumumuz doğrulandı ve şirketten açıklama geldi.

Moda, aksesuar, kozmetik, çocuk gibi kategorilerde ürünlere yer verecek olan DayBuyDay.com yarın (3 Mart) yayına girmiş olacak. Açılışında ortaklarından Cem Hakko'nun da etkisiyle olsa gerek, Vakko ile bir çıkış yapacak olan şirket, ilerleyen günlerde Valentino, Prada gibi markaları da satışa sunacağını belirtiliyor.

Vakko'nun geleneksel Vakko Alışveriş Çadırı'nı DayBuyDay.com üzerinden üyelerine açacak olan şirket, Vakko Outlet ürünlerinin online olarak erişilmesine de imkan tanımış olacak.

Hepsiburada'nın e-ticaret tecrübesi ve bilgi birikimi ile yatırımcılarının gücü birleştiğinde ortaya nasıl bir sinerji çıkacağını önümüzdeki günlerde takip ediyor ve görüyor olacağız.

Açılış öncesinde DayBuyDay.com'dan davetiye alabilirsiniz

DayBuyDay.com şu anda ulaşılabilir durumda ve sitenin ana sayfasından davetiye kaydı yapmanız mümkün. Yarın gerçekleşecek açılış öncesinde davetiye talebinizi iletmeniz durumunda sitenin ilk üyelerinden olabilirsiniz.

Sektör gün geçtikçe alevlenecek, daha gelecekler var

Hergün biraz daha alevlenen e-ticaret pazarında şimdi Boyner Grubu'nun Hepsiburada'nın eski Genel Müdürü Kaan Dönmez ile açılış hazırlıklarında olduğu Morhipo'yu, Trendyol'un ilk yatırımcılarından İpekyol'un sahibi Yalçın Ayaydın'ın büyük tekstil gruplarıyla çalışmalarını sürdürdüğü özel alışveriş kulübünü ve Doğuş Grubu'nun eStore'un kurucusu İzi Adato ile üzerinde çalıştığı girişimi bekliyoruz.

Yorumlar (14)
 1. Söve Söve

  Hergün yeni bir tane çıkıyor ama konsept aynı eticarete farklılığı kim getirecek bakalım.

  1. Bilirkişi Bilirkişi

   Türkiye'de e-ticaretin şu aşamada farklılığa değil büyümeye daha çok ihtiyacı var. E-ticaret ülkemizde hızla büyüyen bir pazar olmasına rağmen hala büyük bir pazar sayılmaz. Bu yüzden sektöre giren her oyuncu -ki Vakko ve Boyner gibi markalardan bahsediyoruz- artı değer katacaktır. Pasta büyüyüp kazançlar arttıkça ve piyasada farklı bir şey yapmak riski nispetinde getiri sağlamaya başladığında sanırım farklı girişimlerde hayat bulacaktır.

   Adım sizi aldatmasın naçizane fikrim böyle. :)

 2. Mehtap Kurt Mehtap Kurt

  E-ticarette 2 büyük gücün birlikteliğinden bence muhteşem bir alışveriş pazarı oluşacak.Ülkemizin her yerindeki insanlar, İstanbul'daki olanaklara kavuşacaklar.Bu site çok popüler olacak hiç kuşkum yok.Başarılar diliyorum,hayırlı olsun hepimize.

  1. Anlayamadığım bu ve buna benzer projeler var ve faaliyet göstermekteler bundan dolayıda zaten İstanbul ilinde yaşamayan birisi bu olanaklara şu andada kavuşmuş durumda.

   Kuşkusuz 2011 yılının ilk çeyreği Türkiye'de e-ticaret yılı oldu bana göre.

 3. Gökay Ergene Gökay Ergene

  Bu sektörde bende var olayım diye açılan sıradan projelere benziyor hepsi. Farklılık yaratmadan bu işler maalesef olmaz. Müşteri memnuniyeti rezalet derecede olan hepsiburadanın bu ortaklık içerisinde yer almasıda oldukça dikkat çekici olmuş.

  1. Denizz Denizz

   Sizlere göre herşey rezalet.

   1. Gökay Ergene Gökay Ergene

    Ben demiyorum istatistikler diyor.

    http://goo.gl/lAKWX

    Evet en fazla hacme sahip ama bu kadar müşteri şikayeti sanırım memnuniyetsizliğin ispatı için yeterlidir.

   2. Söve Söve

    evet hepsiburada aynı bit pazarına dönmüş muamelede öyle bir telefon aldım tam 2 haftada tedarik edemediler.

 4. Murat Suna Murat Suna

  3 gün önce radyoda reklamı vardı.

 5. Burak Burak

  Tam Avrupa'ya yatırım yapılacak isim

 6. Necdet Debreli Necdet Debreli

  etmi,balıkmı olduğunu ilerki günlerde anlıcaz

 7. Macit Şahinbaş Macit Şahinbaş

  daybuyday üye olmama rağmen siteye giremiyorum.

 8. Grup Davetiye Grup Davetiye

  Umarım keselere uygun ürünlerle piyasada yer alırlar.

 9. Ahmet D. Ahmet D.

  gerçekten başarılı daha yenı olmasına rağmen ürünler mükemmel bir saat sipariş verdim.. Hayırlısı Olsun