Altincicadde.com: Doğan Online'dan yeni bir e-ticaret girişimi
E-Ticaret

Altincicadde.com: Doğan Online'dan yeni bir e-ticaret girişimi

2012'de 1 milyar TL ciroya ulaşmak isteyen Doğan Online kısa süre süre önce yeni bir e-ticaret sitesini hizmete sundu. Altincicadde.com, 'eve dair ürünler' dikeyinde ve özel alışveriş kategorisinde kendine yer bulmaya çalışacak.

İnternet stratejilerinde e-ticareti önemseyen Doğan Online, Altıncı Cadde'nin tanıtımını henüz yapmış değil. Ancak Başak İlhan Çekçeoğlu (Genel Müdür) ve Elif Dürüst'ün şirketin kurucu ortakları olarak projeye dahil olduklarını ve Aralık başında oluşturulmaya başlanan ekibin 27 kişiye ulaştığını öğrendik.

Altincicadde.com

Bildiğimiz özel alışveriş satış modelini uygulayan girişimin ürün çeşitliliği ev-dekorasyon, ev-tekstil ve mutfak gereçleri'nden elektronik ve mobilyaya kadar uzuyor. Ünlü mimarlar ve tasarımcılar tarafından hazırlanan çalışmaları da  kullanıcılarına ulaştırmayı hedefliyor.

Aslına bakılırsa Altıncı Cadde özel alışverişin ilk heyecanlı kitlesini kaçırdı. Ancak dikey bir adım atılmış olması odaklanmayı ve istenen başarıyı yakalamayı kolaylaştıracak gibi görünüyor. Proje ekibi kullanıcıların ilgisini yakalamak için dekorasyon konusunda bilgi ve haberler sunacak bir blogun da hazırlığını sürdürüyor.

Yorumlar (17)
 1. giristeki tasarimi dol e yakistiramadim.

 2. Büyükler doymuyor, küçüklere yer kalmıyor. Bu iş böyle olmayacak!

  1. Çevre Danışmanlık Firmaları Çevre Danışmanlık Firmaları

   Fazlasıyla haklısınız bu konuda.

 3. Dikey e- ticaret sitelerini hala anlamış değilim sayıları o kadar arttıki hangi birine bakıp hangi urunlerin olduğunu gormek saatler alıyor sanırım basarılı olamıcak gibi gorunuyor ...

  1. X Ofis Mobilyaları X Ofis Mobilyaları

   Buradaki en büyük başarı, programlamanın yanı sırada tasarımdaki farklılık olmalıdır. Ürünlerin fotoğrafları daha da büyük ve fiyat gösterim yazı çeşitinin, boyutunun müşteride bırakacak en iyi gözlemi sunmalıdır.

 4. Osman Osman

  Sitenin basarılı olacagını sanmıyorum en kolayından sözde ! fırın indirimleri piyasa fiyatının cok cok uzerinde ...

  1. Ofis Mobilyaları Ofis Mobilyaları

   Evet ürün kapımıza geliyor fakat, piyasada belkide en pahalı fiyattan kullanıcıya ulaştırıyorlar.

   Örnek: hepsiburada 'daki elektronik ürün fiyatları ile akakce (karşılaştırmalı alışveriş platformu) 'da aynı ürünü aratın ve arama sonuçlarında e-ticaret sitelerinin verdiği fiyatlara baktığımızda aralarındaki farkı görüyoruz..

 5. Tuncay Tuncay

  Bu alanadı işinde beceriksiz bir ülkedeyiz. Dev firmaların 15TL'ye satın aldığı domainlerle projeye girmesi kadar komik şey yok. Turkıyede alanadı seçimi hakkında kimsenin birşey bildiği< yok. Müdürler özellikle 15Tl'lik projeleri ile internet'e yön veriyorlar tabi 5.trilyon reklam yaptıktan sonra...

  1. Ersel Ersel

   Doğru gözlem. Son müşteri olsam aşağıdaki gibi isimlere giderdim alışveriş yapmak için. Daha fazla güven duygusu ve ilgili alanda daha otorite bir etki yaratıyor insan üzerinde. En azından adamlar işini ciddiye alıyorlar da ciddi bir adres ile bu işe girmişler mesajını veriyor. Reklam masrafları konusuna girmiyorum bile...

   EvEsyasi.com

   EvAletleri.com

 6. Ismail Demirkaya Ismail Demirkaya

  Büyük firma nasıl olunur sorusunun cevabını vermek çok zor.Çünkü büyük firmanın desteklediği bir eticaret sitesinin alan adının hiç önemi yoktur.Dünyanın en anlamsız kelimesini alan adı yapsalar da en çok izlenen site olurlar. birkaç hafta içinde googlede ilk sırada olabilirler daha pahalı satsalar bile satış rekorları kırabilirler vs vs.Büyük firma olmak çok farklı birşey sanırım insanlar üzerindeki güven düygusundan kaynaklanıyor...

 7. Biruncu, ikincu, uçuncu... varken ha ne diye altuncusuna jideyum da!

 8. Maurers Maurers

  7. Cadde, 8. Cadde daha kurmaya devam edin emi. Piyasa da bi siz varsınız! Gençlerin, yeni yatırımların önünü açmayın. 2 Milyar ciroyu 3-4-5 milyar yapın. Aman başkası girmesin piyasaya!!

 9. Rukiye Rukiye

  Müşterilerini kandıran bir firma ve alınan ürünü zamanında teslim etmiyor. Hatta hiç teslim etmiyor. Ancak ürün bedelini de hemen alan bir firma. Para iadesi yapma gibi bir şey de yok. Ardaığınızda mğşteri temsilcileri çıkıyor ama hiç bişey yapmıyor. Ben Tüketici derneğine şikayet etmekiçin işlemleri başlatıyorum bugün. Bu siteden sakın bir şey almayın. İnsanları enayi yerine koyuyor.

 10. Yolcu Yolcu

  Bu şirket bana istemediğim halde sürekli SPAM yani İSTENMEYEN EPOSTA yollamakta. 27 kişilik ekip tanıtım ile ne derece uğraşıyor belli oluyor :)

  Türkiye işte, kanun yok kural yok.

 11. Asel Ofis Asel Ofis

  Buradaki en büyük başarı, programlamanın yanı sırada tasarımdaki farklılık olmalıdır. Ürünlerin fotoğrafları daha da büyük ve fiyat gösterim yazı çeşitinin, boyutunun müşteride bırakacak en iyi gözlemi sunmalıdır.

 12. Bu firmadan yaptığım 3 siparişim de söz verilen süre içinde gönderilmemiş durumda. İki gün önce iptal edeceklerini söyledikleri iki siparişim de şu an "iptali isteniyor" durumunda, bakalım böyle kaç gün bekleyecek?

  Firmanın daha duyarlı bir işletim anlayışı göstererek kredi kartımdan ödemiş olduğum ürünler için acil para iadesi gerçekleştirmesini talep ettim. Böyle zorluk çektireceklerini düşünsem hiç bir şekilde sipariş vermezdim.Hele 3 sipariş aklıma yanayım!Çok yazık!!!

  Normalde ürün sevkiyatı gerçekleşmeden kredi kartından para çekmemeleri gerekir!

  Uzak durun!!!!

 13. 1,5 ay oldu ürünümü alalı hala elime ulaşmadı.Hiç bir çözüm üretmiyorlar.ilgileneceğiz deyip ilgilenmiyorlar .hiç ama hiç memnun kalmadım.