ArcadeMonk 212 Capital Partners’dan yatırım aldı
Arama
Girişim

ArcadeMonk 212 Capital Partners’dan yatırım aldı

arcademonk-212Geçtiğimiz haftalarda üst üste yatırım haberlerini duyurduğumuz 212 Capital Partners, üçüncü yatırımını ArcadeMonk‘a yaptığını duyurdu. Ömer Bilge Ersoy ve Alemşah Öztürk’ün kurucuları olduğu ArcadeMonk, ilk oyunu Kebap Dünyası‘nı geçtiğimiz yıl duyurmuş daha sonrasında ise pek sesleri çıkmamıştı.

Yapılan açıklamada Ömer Bilge Ersoy, Türkiye’de 11 milyon sosyal oyuncu olduğundan ve yerel marketin hızla büyüdüğünden bahsetmiş. Ersoy ayrıca ArcadeMonk’un EMEA bölgesinde yayılarak global bir oyuncu olmayı amaçladığından dile getiriyor.

212 Capital Partners’ın yaptığı yatırım miktarı açıklanmazken, 212’nin ortaklarından Emre Kurttepeli’nin ArcadeMonk’un kurulumunda Alemşah Öztürk ve Ömer Bilge Ersoy ile birlikte yer aldığını hatırlatmakta fayda var.

ArcadeMonk bir süre önce Kebap Dünyası ile aynı yapıda Lezzet Dünyası isimli bir oyun yayınlamıştı.

Kuruluşunun üzerinden sadece birkaç ay geçen 212 Capital Partners’ın Balerin.com ve Butigo.com‘un ardından üçüncü yatırımı ArcadeMonk hakkında elimize yeni bilgiler ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (13)
 1. 3 Yumurta dedi ki:

  Melek yatırımcı olarak içinde bulunduğun bir yatırıma (Emre K. ==> Balerin.com ve ArcadeMonk) daha sonra kurumsal yatırımcı olarak girmek ne kadar etiktir veya normaldir emin olamadım. Değerlendirme yapmak isteyen olursa sevinirim.

 2. Hikmet H. dedi ki:

  212 galiba hep emre kurttepelinin sirketlerine yatirim yapacak.

  1. Bilmem dedi ki:

   Sag cepten cikar, baska ceplerden cikanla birlikte sol cebe sok. Espirisi ne anlamadim.

 3. Hakan YALÇIN dedi ki:

  Ne varsa yine çocukluk hayallerimizde var , zekamızın üst seviyelerde olduğu hayal gücümüzün sınır tanımadığı dönemlerimizden bahis ediyorum.

  O Yaşlarda ben dahil bir çok kişi kafasında oyun tasarlamıştır şimdilerde bu işlerin minimalist şekilde uygulanabilirliği ve doğru pazarlama ile üç beş sıfırlı nakit rakamlara dönüşmesi keyif verici.

 4. 7 yumurta dedi ki:

  Sanırım üçüncü yatırımı alma konusunda yardımcı oluyor bu tarz yaklaşımlar. Yurtışından bir yatırımcı geldiğinde önceden şirket dışından yatırım alması cazibesini arttırıyor olabilir.

  1. 3 Yumurta dedi ki:

   3yumurta = 44 ay ise 7yumurta = kaç ay ?

 5. Kadir dedi ki:

  melek yatırımcının asli işlevlerinden biri de first round vc getirmektir. normaldir yani.

  1. Bilmem dedi ki:

   First round da kendisi zero round da kendisi, zaten anlayamadigimiz da o ya.

Bir Yorum Yazın