Google TV, YouTube uygulamasını yayınladı

Google TV, YouTube uygulamasını yayınladı

Eric Scmidht’in akıllı ev hayalinin en büyük parçası şüphesiz Google TV. Google’ın bu ürünü piyasaya sürüldüğünden beri tam olarak şirketin beklentilerini karşılayamamıştı. Ancak Eric Scmidht Google TV’nin arkasında durmaya devam ediyor.

Google’ın blogundan yaptığı açıklamaya göre YouTube uygulaması Google TV’lerde kullanılmaya başlanıyor. Yayınlanan yeni güncellemeyle yüklenebilecek olan uygulama Anroid Market'ten indirilebiliyor.

Yapılan açıklamada YouTube uygulamasının kolay kullanım için özellikle sade tasarlandığı ve hızlı çalıştığı iddia ediliyor. Uygulamada kategori kısımları bulunuyor. Böylece istenilen videoya hızlı ulaşım sağlanabiliyor.

Google TV, henüz Türkiye’ye ithal edilen cihazların içinde yüklü olarak gelmiyor, geleceği tarih de bilinmiyor. Google TV’nin Türkiye'de Apple TV gibi satışa çıkması hiç birşey ifade etmeyecektir. Çünkü Türkiye'de kullanılan Apple TVler de ABD’de bulunan film-dizi gibi içerikler bulunmuyor. Google TV'nin içerikleri olmadan Türkiye’ye ithal edilen cihazlarla beraber gelmesinin kullanıcılar açısında çok fazla anlam taşımayacağını söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.