Whitney Houston'ın ölümü Twitter'da

The Bodyguard filminin 90'lı yıllara damgasını vuran ünlü şarkısı I Will Always Love You ile dünyaca tanınan Amerikan'nın güçlü sesi Whitney Houston'ın geçtiğimiz gün hayatını kaybetmesi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Whitney Houston'ın ölümü ilk kez, gerçek zamanlı ve kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ile yeni medya düzeninin en güçlü mecralarından olarak kabul edilen Twitter aracılığı ile duyurulmuş oldu.

Twitter'dan haberi veren ilk basın kaynağı The Associated Press çok kısa bir süre içinde 10.000'den fazla RT alırken, en önemli detay ondan tam 27 dakika önce Twitter aracılığı ile Whitney Houston'a bir şekilde yakın kişilerin 48 yaşındaki şarkıcının ölümünü kendi kişisel Twitter hesapları üzerinden duyurmaları oldu.

Topsy Labs verilerine göre haberin duyurulmasının ardından ilk 1 saat içinde saniyede 1000'in üzerinde tweet gönderilmeye başlandı.

Hayranları üzerinde şok etkisi yaratan ölüm haberi geçtiğimiz gün boyunca "R.I.P Whitney Houston" ve diğer birçok hashtag ile birlikte Twitter'da gündem maddeleri arasında yer aldı.

Artık günümüzde bireysel olarak herkesin aslında birer medya organı haline geldiğini söylemek mümkün. Artık bireyler içerikleri ve haberleri çok daha önce ve çok daha hızlı duyuruyor, aynı zamanda sosyal ağlar ile çok daha hızlı haberdar oluyorlar.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.