ArcadeMonk'un ilk Oyunu Kebap Dünyası Beta Yayına Başlıyor [Davetiye Mevcut]
Oyun

ArcadeMonk'un ilk Oyunu Kebap Dünyası Beta Yayına Başlıyor [Davetiye Mevcut]

Bir süredir haberlerini aldığımız ve Webrazzi Summit'te de Alemşah Öztürk'ün bahsettiği Kebap Dünyası oyunu sonunda beta yayınına başladı.

Kebap Dünyası'nda oyuncular kendi kebapçılarını kuruyor ve işletiyorlar. Oyunda para kazandıkça kebapçı dükkanınızı genişletiyor ve farklı şekillerde dekore edebiliyorsunuz. Oyunda seviyeleriniz yükseldikçe yeni yemekler (kebaplar, tatlılar vs) yapmayı öğrenebiliyorsunuz.

Alemşah Öztürk, Emre Kurttepeli ve  Ömer Bilge Ersoy tarafından kurulan ArcadeMonk'un ilk projesi olan Kebap Dünyası'nı http://apps.facebook.com/kebabworld adresinden "webrazzi" beta kodunu kullanarak oynamaya başlayabilirsiniz. 

Kısa bir süre deneme şansı bulduğumuz oyunda, aşçı ve garsonlarınızı arkadaşlarınız arasından seçiyor ve hazırlanmış kebapçı tiplemelerden birini atıyorsunuz. Kısa sürede müşterilerle dolan dükkanınızda, çalışanlarınız arasında ocak başı ve servis elemanı oranını doğru belirlemenin müşterileri kaçırmamanızda önemli bir etken olduğunu tiyo olarak verelim :)

Sanal para alma modülünün oyun tam olarak açıldığında etkin olacağını öğrendiğimiz Kebap Dünyası'nda; Kredi Kartı, Turkcell veya Avea ile mobil ödeme, Facebook Credits, Paypal ve banka havalesi gibi geniş ödeme seçenekleri sunulacak.

Kebapçı dükkanını hemen açmak isteyenler, beta sürecine "webrazzi" davetiye koduyla başlayabilirler. Beta sürecindeki oyunda gördüğünüz hataları ve fikirlerinizi bence.arcademonk.com adresine bildirebilirsiniz.

Yorumlar (14)
 1. Biz kimiz kısmında yer alan yazının görünümü çok kötü duruyor. Bence başka font seçmeleri lazım. http://www.arcademonk.com/ sitesi için

 2. Oyuna alışmak biraz zaman alıyor.

  1. Derya Derya

   evet alışması zor ama biraz oynarsanız alışırsınz

 3. Haha... Bana McDonald's bir oyunu vadı bana onu hatırlattı.:) Resimlerden gördüğüm kadarıylada güzele benziyor.

 4. Zynga Cafe World uygulamasından farkı nedir?

  1. Derin Derinden Derin Derinden

   Detaylıca acıklayayım. HİÇBİRŞEY!

   Malesef oyun geliştiricileri arasında yakın bir arkadaşım olmasına ve yapılan işin gerçekten zor olduğunu bilmeme rağmen 41 29 oyun sektörüne klonla (ki tren kacalı yıl oldu) giriyor.

   Kurulan yeni şirketteki potansiyel güç ile ne oyunlar yaratılabilir ancak malesef.

   Umarım ilerleyen zamanlarda farklı sosyal özellikleri ortaya koyarlar yada bu oyunu sadece yeni kurulan şirketin başlangıç oyunu olarak bırakır ve unuttururlar.

   Açıkçası ülkemizde başarılı isler yapan bu dijital ajansin oyuncuları ve bu dunyayı bukadar kötü degerlendirdiğini düşünmek istemiyorum.

   Saygılar.

 5. Semin Özmoralı Semin Özmoralı

  Oyun bilinçli olarak erkekleri mi hedefliyor ve kadınları dışarıda bırakıyor yoksa bir kadın olarak ben mi alınganlık yapıyorum? ;) Oyunun "arkadaşlarını davet et" butonundaki arkadaş görselleri dahi, bıyıklı, iri, kabadayı erkekler...

 6. oyun zaman çalmaktan başka bişey değil ne zamandır oyun geliştirilecek deniliyo ama hala ses seda yok eksiklik çok fazla herşey parayla oyun gelişmiyo bi yemek malzemesi alamıyosun.en ufak bi menüye girsen dükkan kapanıyo falan filan aslında oyunun amacı güzel ama geliştirilirse çok oynanabilir...

 7. Bedirhan Bedirhan

  cok güzel muhteşem bi oyun

 8. 46 Maraş 46 Maraş

  oyun çok geç açılıyo beklemesi çok gıcık

 9. ya oyuna girerken güncelleme dio 1 saat sonra tekrar gelin dio 10 saat oldu daha hala açılmadı offfffffffffff

 10. Mustafa Uçar Mustafa Uçar

  oyununuz güncellenmektedir diyor ne zamana açılacak kebap dünyası

 11. Cem Tereci Cem Tereci

  Yahu kac haftadir güncellemede???

 12. Ahmet Haktan Köybaşı Ahmet Haktan Köybaşı

  arkadaşlar betaya nerden giriyoruz