Reeder'ın Mac Versiyonu Çıktı

iPhone ve iPad kullanıcıları arasında popüler bir RSS uygulaması olan Reeder'ın, Mac'ler için beta versiyonu yayınlandı. iPad versiyonuna bir hayli benzeyen uygulamayı Google Reader hesabınızla kullanıyorsunuz. Uygulama Google Reader'dan çok daha rahat bir okuma aracı sunmanın dışında Twitter, Delicious, Instapaper, ReadItLater gibi servisleri kullanmanıza imkan sağlıyor.

Sosyal ağlar, Twitter, Friendfeed hatta Facebook derken RSS'in devrinin geçtiğine yönelik pek çok tartışma yaşanmıştı. RSS kullanımının düştüğüne dair raporlar ortaya çıkmıştı. Yine de benim gibi belli bir grup kullanıcı için RSS halen güne başlanılan araç olma özelliğini sürdürüyor.

Beta versiyonda olmayan RSS yönetimi, arama ve indirme yöneticisi gibi araçların orjinal sürümde bulunacağını tahmin ediyoruz. Yine de bu haliyle bile Reeder, Google'ın göre çok daha okunaklı ve kullanışlı bir arayüz sunuyor.

Uygulamanın yaratıcısı Silvio Rizzi, Twitter'da uygulamanın Windows versiyonunu planlamadığını açıklamış. Uygulamanın bir kaç ay sonra açılacak olan Mac App Store'da satılacağını tahmin ediyoruz.

Reeder'ı buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.