Etohum 40 söyleşileri: Lastmoon Games
Oyun

Etohum 40 söyleşileri: Lastmoon Games

Etohum 15 girişimlerinden bir diğeri olan Lastmoon Games, Ahmet Levent Sevgili tarafından kurulmuş bir mobil oyun şirketi.

Daha önce ilk oyunları GMO Busters'ı sizlerle paylaştığımız Lastmoon Games, kendi geliştirdiği fizik motoru ve oyun editörüyle yıl içerisinde çok sayıda oyun çıkartmayı hedefliyor.

Lastmoon Games

Lastmoon Games bir mobil oyun geliştirme şirketi. Kendi geliştirmiş olduğu yazılım altyapısıyla da kısa sürede hızlı oyun üretme yeteneğine sahip. Geliştirdiği fizik motoru ve oyun editörüyle yılda 10 mobil platform oyunu geliştirmeyi hedefliyor.

Creatures Mania firmanın ilk oyunu. GMO Busters iPhone ve iPad’ler için Apple Store’da yayınlanmış, yaklaşık 50 bin indirilme sayısına ulaşmış, bir çok ülkede belirli haftalarda ilk 20’ye girmiş. Nisan ayına kadar çıkarılması planlanan 4 oyun hazırlamışlar. Poke the Frog, Balladillo, Pizza Monkey, Stolen Toys kısa sürede iOS sisteminde yayına hazır hale getirilecek.

 

Yorumlar (6)
 1. Mehmet Mehmet

  Anlatabiliyorsun, anlatabildin, anladık, tamam. :)

 2. Mobil oyunlarını denemek isterim, fakat websitelerini ve logolarını görünce ağlamak istedim.

 3. Etohum AŞ'nin toplam sermayesi 50binTL 15 girişim var, bu gençlere ne kadar lazım ? Etohum dışı yatırımlara açıklar mı ?

 4. Girişimler için rekabet ve hedef çok öenmli hatta girişimcilik eğitimlerinde ; girişimcinin ayakları yere basmaz ve girişimci iyi hayal kurar diye başlanıyor ama "yılda 10 mobil platform oyunu geliştirmeyi hedefliyor" çok büyük bir hedef olmuş zira oyun platformu geliştirmek hele ki girişimci bir firma için kolay olmasa gerek...

 5. Opeth_Hur Opeth_Hur

  Emeğe saygı beyler. Daha iyisini yapabilen çıksın anlatsın. Burada yapılanlarla dalga geçmek kolay. Yapılan iyi bir şey varsa onu karalamakta üstümüze yok zaten.

  Adam 10 oyun hedefledik diyor. 10 oyun paltformu yapacağız demiyor. Zaten altyapı hazır diyor eleman. Nerenizle izlediniz videoyu anlamıyorum ki!!!

 6. Sitelerine ve oyunlarına bakınca şurası kesin, göz zevki diye bir şey yok bu adamlarda:) Ama çok oyun üretme stratejilerini çok olumlu buluyorum. Gelecek var yani.