Girişimler Webrazzi Ofisinde: inploid - Webrazzi TV
Webrazzi TV

Girişimler Webrazzi Ofisinde: inploid - Webrazzi TV

Girişimler Webrazzi Ofisinde programımızın üçüncü bölümünde inploid kurucuları Serkan ve Hakan Köse'yi konuk ettik. Inploid'in aldığı yatırım sonrasında gelişen süreci ve inplod'in gelecek planlarını konuştuk.

Serkan ve Hakan Köse'nin temellerini yaklaşık 3 yıl önce attıkları inploid ile ilk önce Startup Weekend 2010'da karşılaşmıştık. Daha sonrasında Dragon's Dens Türkiye'de tüm yatırımcılardan yatırım almayı başarmışlardı. Sohbetimizi ilgiyle izleyeceğinizi düşünüyoruz.

Haftaya görüşmek üzere.

Yorumlar (11)
 1. Hakan Yalçin Hakan Yalçin

  Elinize , emeğinize sağlık , güzel ve tabi ki faydalı bir video olmuş.

  1. Serkan Köse Serkan Köse

   Çok teşekkürler. Sizlerin sayesinde daha da iyi olacak.

   :)

 2. Bu arkadaşlar da bir türlü tutunamadılar. Siteyi her açtığımda farklı bir yüzle ve farklı bir yönlendirmeyle karşılaşıyorum. Bir senedir de gelecek planlarından bahsediyorlar.

  1. Serkan Köse Serkan Köse

   Sevgili Ulvi,

   Yapmaya çalıştığımız şey ve bulunduğumuz sektör zorlu bir yol ve uzun bir süreç gerektiriyor. Elimizdeki imkanları en ust duzeyde kullanarak -ve bence ekip olarak de bu işin gerçekten hakkını vererek- iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. İnternet girişimlerinin yapısı gereği, fikir ne olursa olsun arayüzde sitenin kendi kimliğini bulması gerekir ve bu konumlama süreci gerçekten çok uzun ve zorlu bir yoldur. Düşüncenize saygı duymakla birlikte yaşanılan her değişikliğin ve öngörünün bizim tarafımızda sayısız kez üzerinde düşünülerek gerçekleştiğini burada söylemek istiyorum.

   Sevgiler ve saygılarımla,

   Serkan KÖSE

 3. Kamil Kamil

  Inploid sevdiğim ama sırf kullanıcı adımı (url adresini) değiştiremediğim için bıraktığım bir site oldu. Facebook, Twitter vs gibi ağlarda kullanıcı adımızı değiştirebiliyoruz. Inploid'de bu eksik mesela. Bu durumu da yönetici arkadaşlara iletmiştim gerçi.

  Ama başarılı bulduğum bir site, sorduğum her soruya iyi/kötü mutlaka yanıt geldi bugüne kadar. Site yöneticileri bu dediğim eksikliği giderirlerse yeniden kullanmaya başlarım :]

  1. Serkan Köse Serkan Köse

   Merhaba,

   Kullanıcı adını değiştirmek; bahsettiğiniz sitelerin yapısından ötürü bu sitelerde yapılmakta ancak inploid'de kullanıcıların bilginizle, cevaplarınızla varolduğunuz bir sistem olması bakımından işlevsel olarak devreye almadığımız bir özelliktir. Herşeye rağmen kullanıcı adını değiştirmek isteyen kullanıcılarımızla bu konuda görüşüp istediği değişiklik için elimizden geleni yapmaktayız:

   http://www.inploid.com/t/kullanici-adimi-degistirmenin-bir-yolu-var-midir/

   Buradaki yazınızı inploid için bir gerilbildirim olarak listeye not olarak ekliyorum. Bu konu üzerinde yeniden düşüneceğimizi bildirmek isterim.

   Sevgiler ve saygılar,

   Serkan KÖSE

 4. Ulaş Özkul Ulaş Özkul

  Faydalı bir proje ancak gelir modeli yok. Para kazandırmayan bir işi bir süre devam ettirebilirsiniz ancak elbet bir gün terk edersiniz. Google'da kişiler yerine sorular ve cevaplar indekslenmeli. Birde birşey sormak istiyorsam google'a soruyorum. Sorup cevap beklemek yerine araştırıp okumak daha cazip gibi.

  1. Serkan Köse Serkan Köse

   Bu konuda gerekli çalışmaları yaptığımızdan emin olabilirsiniz. Elbette ki internet sektöründeki zor alanlardan birisi içerisinde olduğumuzun farkındayız. İyi bir ekibiz ve bulunduğumuz sektörün geleceği ile ilgili öngörülerimiz doğrultusunda inploid ihtiyacı olan tüm değişimi ve gelişimi sürdürecektir.

   Sevgiler ve saygılarımla,

   Serkan KÖSE

 5. müthiş güzel farklı bir dünya. teşekkürler köse kardeşler.

  1. Serkan Köse Serkan Köse

   Sevgili Hakkan,

   Seni inploid sayesinde tanıma fırsatı yakaladım ancak farklı mecralarda da görmek beni mutlu etti. Güzel dileklerin ve düşüncelerin için burada bir kez daha teşekkür etmek isterim.

   :)

 6. Hüseyin Aslan Hüseyin Aslan

  Benim hoşuma giden güzel bir web sitesi zamanında 2005 yılında bende böyle bir girişimde bulunmuştum ama bırakmak zorunda kalmıştım.Nedeni ise halkımızın ilgisizliği pek bu tarz şeyleri talep eden bir millet değiliz.Genelde aşk meşk sitelerini talep ettiğimiz için bu tarz siteler tutulmuyor.Ama siz cesaret edip devam ediyorsunuz.Umarım başarılı olursunuz.