Cumartesi günü açıklanan Etohum 40 listesine giren girişimcilerle Webrazzi TV olarak geçtiğimiz hafta bir dizi söyleşi gerçekleştirdik.

Söyleşi dizimize Etohum 15 girişimcileriyle başlıyoruz. İlk konuğumuz  Minder.com.tr. Devamı gelecek, bizden ayrılmayın.

Minder.com.tr

2009 yılında Ankara ODTÜ Teknokent’te kuruldu. 2009 yılında ODTÜ Yeni İşler Yeni Fikirler Yarışması En iyi Teknoloji Fikri ile 75.000 TL, yine 2009 yılında TÜBİTAK Teknogirişim Desteği ile 100.000 TL, 2010 TÜBİTAK KOBİ AR-GE Desteği 280.000 TL ile ödül ve destek kazandı. Minder Bilişim’in kadrosu 3 yönetici ortak (ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği) ve 4 çalışan (ODTÜ Mühendislik)dan oluşmakta. Proje portföyü: Yüz ifadeleri ile bilgisayar kontrolü (Mimik Projesi), Beyin dalgaları ile bilgisayara komut verme ve akıllı kontrol sistemleri (P300 Projesi), Yüz ifadeleri ve beyin dalgaları ile oynanan oyunlar, Beyin dalgaları temelli beynin 3D görüntü oluşumu ve yorumlanması (Kahin Projesi), Nöropazarlama, Duygu temelli bilgisayar programları (Affective Computing), Beyin Dalgaları ve Yüz İfadeleri ile Mobil ve Tablet Kontrolü.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.