Etohum 40 söyleşileri: Minder.com.tr
Webrazzi TV

Etohum 40 söyleşileri: Minder.com.tr

Cumartesi günü açıklanan Etohum 40 listesine giren girişimcilerle Webrazzi TV olarak geçtiğimiz hafta bir dizi söyleşi gerçekleştirdik.

Söyleşi dizimize Etohum 15 girişimcileriyle başlıyoruz. İlk konuğumuz  Minder.com.tr. Devamı gelecek, bizden ayrılmayın.

Minder.com.tr

2009 yılında Ankara ODTÜ Teknokent’te kuruldu. 2009 yılında ODTÜ Yeni İşler Yeni Fikirler Yarışması En iyi Teknoloji Fikri ile 75.000 TL, yine 2009 yılında TÜBİTAK Teknogirişim Desteği ile 100.000 TL, 2010 TÜBİTAK KOBİ AR-GE Desteği 280.000 TL ile ödül ve destek kazandı. Minder Bilişim’in kadrosu 3 yönetici ortak (ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği) ve 4 çalışan (ODTÜ Mühendislik)dan oluşmakta. Proje portföyü: Yüz ifadeleri ile bilgisayar kontrolü (Mimik Projesi), Beyin dalgaları ile bilgisayara komut verme ve akıllı kontrol sistemleri (P300 Projesi), Yüz ifadeleri ve beyin dalgaları ile oynanan oyunlar, Beyin dalgaları temelli beynin 3D görüntü oluşumu ve yorumlanması (Kahin Projesi), Nöropazarlama, Duygu temelli bilgisayar programları (Affective Computing), Beyin Dalgaları ve Yüz İfadeleri ile Mobil ve Tablet Kontrolü.

Yorumlar (6)
 1. Icatci Icatci

  http://emotiv.com partnerlerinde gözüküyor. burdaki siteye girince donanımcı firma bu işi yaptığını söylüyor zaten, bu donanımı alanlar bunu herhangi bir işe zaten uyarlayamaz mı?

 2. Samet Ersan Samet Ersan

  Öncelikle arkadaşları böyle faydalı bir projeden dolayı yürekten tebrik ediyorum. Dünyada Türk mühendisler var dedirtecek türden bir proje. Ellerine, emeklerine sağlık. Bence herşey donanım değil. Sonuçta Apple'da IPHONE'u yapıyor ancak milyonlarca insan bu platformda uygulama geliştirerek çok iyi ürünler çıkarabiliyor. Bizde bunu APPLE firması zaten yapabilir diyebiliriz. Bence emotin'in ürünlerinin kullanılması bu bağlamda bir sıkıntı yaratmaz. Başarılarınız devamı dileğiyle.

  1. Icatci Icatci

   söylediğim yanlış anlaşılmış galiba, donanım üreten firmanın sitesine girerseniz beyin dalgaları ve emotion ile oyun oynama, program yönetme örnekleri gösteriyor. sizin örneğinize gelirsek iphone uygulamasını türk gençleri parmak dokunuşu ve sağa sola döndürme ile yönetilebilen oyun, program yaptı gibi sunmak oluyor bu...

   1. O kadar basit olmayabilir o iş. Ama evet, benim de anladığım kadarıyla beyin-insan arabirimi geliştirmiyorlar, bu teknoloji üzerine inşa edilen şeyler geliştiriyorlar. Ama bu bile gerçekten ileri teknoloji geliştiren sayılı yerli startuplardan biri olmalarına yetiyor.

 3. Dreamcatcher Dreamcatcher

  Kurumsallık açısından şirket adının telaffuzu konusunda anlaşırlarsa iyi olur.

 4. Emiracle Emiracle

  "Mayndır" mı? Röportaj yaptığın adamlara soramadın mı şirketlerinin ismini? Hemen 10 saniyede kayda mı girdiniz? Ve bunu gerçekten ben mi farkettim sadece?