NoktaDomains 2012'ye hızlı başladı
Alan Adı

NoktaDomains 2012'ye hızlı başladı

Alan adı satışında 2011 NoktaDomains için oldukça sıcak bir kapanışa sahne oldu. Geçen yılın son haftasına ait satış  listesinde ilk 20'ye NoktaDomains'in gerçekleştirdiği dört satış girmeyi başardı.

DNJournal sitesinde yer alan, 26 Aralık 2011-1 Ocak 2012 haftasına ait listeye NoktaDomains'e ait KeywordTool.com alan adının 90 bin dolarlık bedelle satışı beşinci sıradan girdi.

İlk 20'de ayrıca AVM.com 40 bin dolar bedelle yedinci, MaleEnhancementPills.com 31 bin 700 dolarla dokuzuncu, TripPlan.com ise 24 bin dolarlık satışla 12. sırada yer aldı.

NoktaDomains, yüksek meblağlı alan adı satışlarında Türkiye'nin önde gelen firmalarından. Yakın geçmişte 350 bin dolarlık CookingGames.com ve 250 bin dolarlık UcakBileti.com satışlarına imza atmıştı. Firma yıl başında başlattığı yenilikçi servisle portföyündeki Türkçe alan adlarının kiralanmasına da olanak sağlamıştı.

DNJournal'ın 2011'in son haftasına ait alan adı satış listesi şöyle:

Yorumlar (15)
 1. Fatih Fatih

  whi.ch ucuza gitmiş sanırım. whi.ch/hotel/in/amsterdam tarzında kullanarak çok güzel işler yapılabilir.

 2. Muhammed Topkaya Muhammed Topkaya

  bende birkaç bankanın .co ve .mobi uzantılarını aldım ama beni dava etmekle tehdit ediyorlar. marka tecavüzü felan... bunla ilgili bir yazı yazmak bu siteye iyi gelir.

 3. Skapudan Skapudan

  yatırımların önünü tıkamaktan başka yaptıkları ne var bunların

 4. Domain Reyonu Domain Reyonu

  AVM.com'un değerinin oldukça altına satıldığını net ifade edebiliriz.

 5. Western Western

  Webrazzi, tamam anladık nokta nokta nokta. Her 5 haberinizden birisi nokta. Yani burada noktanın yaptığı yeni bir girişim olsa, yeni bir teknoloji olsa, Türkiye'ye faydalı bir şey olsa tamam diyeceğiz. Ama domain simsarlığına bu kadar haber yapmanız beni düşündürüyor. Arda Bey'in Nokta'ya bir yakınlığı olduğunu biliyoruz ama bu kadar Nokta haberi görmek insanı bir süre sonra bıktırıyor. Birazda yeni girişimlerden bahsedin. Gören de Türkiye'de Nokta'dan başka internet şirketi yok zannedecek.

  1. Haberin ilk kaynağı belli, aylık olarak yayınlanan bir liste var. Nokta'nın Aralık ayında domain işinden elde ettikleri gelir belli. Haber değeri olmayan bir konuyu haber yapmıyoruz ki verdiğiniz tepkiler haklı olsun.

   Varsa bu konuda bu büyüklükte satış yapanlar onlarda bilgilendirme yaparsa seve seve yer veririz.

  2. Muhammed Hafız Muhammed Hafız

   nokta belki türkiye'de doğru düzgün iş yapan (kopya da olsa) sayılı şirketlerin birincisi, web alanında. ayrıca bu liste hiç de gereksiz değil bu vesileyle çok güzel birkaç domain buldum ve sanırım değerleri 50.000 dolardan fazla, ama gerçekten de sürekli nokta, nokta... üstelik sitelerinin türkçe desteği bile yok. ama ilham verici olduğu kesin. en azından bana...

 6. Hakan Özaltay Hakan Özaltay

  Her yazı da CookingGames.com ve UcakBileti.com 'u görmekten gına geldi.

  Sanki Webrazzi sürekli kendini tekrarlıyor.

  1. Bence subliminal reklamını yapıyorlar Nokta'nın ve ucakbileti.com 'un.

 7. Bcakir Bcakir

  Valla ne diyeceğimi bilemiyorum. Eğer girişimci olacaksan, domain alım satımı yapman lazım gibi bir hava esiyor. Çok kolay ve hiç yorulmadan para kazanıp birde girişimci olunuyor. Ben girişimciliği yanlış biliyorum galiba, "geçek girişimcilik = domain ticareti".

 8. Ulaş Özkul Ulaş Özkul

  arkadaşlar bizler ileri internet kullanıcıları olarak biraz sabırsızlık yapıyoruz. Türkiye'de hala büyük bir kitle internet kullanmıyor. Kullanan kitlenin çok büyük bir kısmı ise msn ve facebook ötesinde değil. Dolayısıyla girişimler için halen yolun başındayız. Türkiye'nin potansiyelini sadece hepsiburada.com yada markafoni ile açıklayamayız. Kaymak yiyenler elbet olacak ancak daha birçok proje başarı kazanacaktır ve tüm alanlar rekabete açık hale gelecektir. Pazar şekillenmeleri nasıl toprak üstünde evrimleştiyse,internette de bunlar olacak. Dikey, Yatay, gruplaşma, tek tedarikçi birden fazla satıcı gibi birçok yol yöntem gelişecek. Uluslararası, ulusal ve yerel pazarları hedef alan projeler çıkacak. Niş pazarlar, ürünler denenecek. Sonuç olarak para kazanan akıllı kişidir. ister domain satsın ister eticaret yapsın. Ülkemiz henüz tam verime ulaşmış bir pazar değil. Sabırlı olalım, çalışalım ve yeni girişimler ortaya koyalım. Gözünüz korkmasın. Milyon dolarlık yatırım hikayeleri ile korkmayın. Belki bir gün sizde 50 bin lira harcayıp 500 bin yatırım yaptık dersiniz...

 9. Ersin Feyzioğlu Ersin Feyzioğlu

  Nokta'ya neden böyle tepki gösterilmiş yorumda, anlamadım. Domain konusunda adam akıllı çalışan tek oluşum ve Türkiye'de internet sektörünün gelişmesinde önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum.

  Ulaş Özkul'un da dediği gibi biraz sabır gerek. Projeler sindirilerek zamanla hayata geçecektir.

 10. Ucuz Uçak Bileti Ucuz Uçak Bileti

  ucakbileti.com gerçekten bu meblağyı fazlasıyla hakettiğini düşünüyorum.

  Nokta domains ilerlemelerini sürekli olarak taip ediyorum.

 11. Uçak Bileti Uçak Bileti

  En ucuz uçak bileti sunan bu site gerçekten kaliteli gözüküyor, tüm havayolu firmalarından uçak bileti sunması da ayrı bir güzel, tek tek havayollarını gezmeye gerek kalmıyor. Direk siteden uçak bileti sorgulaması yapıp, en ucuz fiyatları görmek çok güzel olmuş.

 12. Ucuz Uçak Bileti Ucuz Uçak Bileti

  Buna benzer bir site daha var hatta yılların bilet sitesi, ben genelde orayı kullanıyorum, şimdi isim vermiyim reklam olmasın, ama google da arama yaparak ulaşabilirsiniz, uçak bilet sektörünün ilk ve yılların ismidir kendileri. Teşekkürler...