Nokta Domains'in Yeni Servisi ile Jenerik Alan Adlarını Kiralayabilirsiniz

Nokta Domains'in Yeni Servisi ile Jenerik Alan Adlarını Kiralayabilirsiniz

Türkiye'de birçok büyük alan adı satış haberinin altında NoktaDomains.com imzası olduğunu biliyorsunuz. Ayrıca firma dünya çapında da alan adları konusunda takip edilen portföyler arasında yer alıyor.

Geçmişte 350 bin dolara satılan CookingGames.com ve 250 bin dolara satılan UcakBileti.com ile ilgili haberlerimizi hatırlıyorsunuzdur. Bu sefer sizinle paylaşmak istediğim haber bir satın alma değil ama özellikle Türkiye alan adı piyasasına yeni bir model kazandırdığı için fazlasıyla önemli.

NoktaDomains.com portföyünde bulunan Türkçe alan adları için bir hizmet başlattı ve isteyen herkesin listedeki alan adlarını kiralamasına imkan tanıdı.

Örnek vermem gerekirse, normal satış fiyatı $25.500 - $41.000 arasında olan AlisverisSiteleri.com alan adını aylık $265 karşılığında kiralayabilir ve eğer bu alanda bir girişim fikriniz varsa kullanabilirsiniz.

Şirket yeni başlattığı alan adı kiralama servisi kapsamında uzun vadeli anlaşmalarda, peşin ödeme ya da aydan aya ödeme seçenekleri için farklı ücretlendirme imkanları da sunuyor.

Uzun dönem araç kiralama hizmetinde olduğu gibi bir model hayata geçiren NoktaDomains.com, bence dikkat çeken bir hizmet başlatmış oldu. Bu hizmet sayesinde hem NoktaDomains.com'un satılmamış olan alan adları değerlendirilmiş oluyor, hem de bu alan adlarına ihtiyaç duyan kişiler yüklü ilk yatırım maliyetlerine girmiş olmuyorlar.

NoktaDomains.com web sitesinden "Lease Domains" linkinden kiralık alan adlarının tam listesini inceleyebilir ve ilginizi çeken alan adlarını değerlendirebilirsiniz.

Özellikle projesi olan girişimcilerin kesinlikle göz atması gerektiğini düşündüğüm sayfaların en başında "AnaHaberler.com" ve "Annelik.com" alan adlarını gördüm ki, bence listede fazla uzun kalmazlar. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.