Trend.im: Fırsat Takibinde Yeni Bir Soluk

Tüm Türkiye çapında 200 civarı fırsat sitesi olduğu tahmin ediliyor ve artık pazar yavaş yavaş doymaya başladı. Son zamanlarda bazı büyük oyuncuların operasyon maliyetlerini azaltmaya yönelik çabaları olduğu da kulağımıza geliyor.

Diğer yandan kullanıcılar da fırsat sitelerine çok alıştılar. Pek çok kişi için sabahın ilk işlerinden biri günün yeni fırsatlarına bir göz atmak. En büyük sorunsa tüm fırsat sitelerini birden takip edip, en uygun ya da ilgi çekici fırsatı bu kalabalık arasından bulmaya çalışmak. Bu yüzden, kullanıcılara seçimlerinde yardımcı olan Fırsat bu Fırsat, FırsatClub ve GrupGuru gibi fırsat takip sitelerinin önemi de giderek artıyor.

Bu anda yakın zamanda faaliyetine başlayan Trend.im ise, kullanıcıların fırsatları farklı filtreler kullanarak bulabilmeleri düşüncesiyle oluşturulmuş bir sisteme sahip ve bu alanda önemli bir oyuncu olmaya aday…

Fatih Kartal ve Engin Dumlu tarafından kendi öz sermayeleri ile hayata geçirilen Trend.im'in öncelikli amacı kullanıcıların hızlı bir şekilde sadece kendi ilgi alanlarına girebilecek fırsatlara ulaşabilmeleri. Bunu da sitenin sol bölümünde yer alan filtre seçenekleri ile gerçekleştiriyor.

Sitenin filtreleri arasında belki de en faydalı olanı kategoriler. Sitede yer alan 14 farklı kategori içerisinde filtreleme yaparak sadece ilginizi çeken konuyla ilgili güncel fırsatları görüntülemeniz mümkün. Bu sayede örneğin tercih etmeyen kullanıcılar epilasyon fırsatları görmek zorunda kalmayacak… ki bence bu bile önemli bir özellik :)

Bunun dışında sistemde yer alan 50'ye yakın fırsat sitesi arasından tercih ettiklerini filtreleme imkanınız da bulunuyor. Ayrıca özellikle fırsat kovalama işini daha ciddiye alanlar için fiyat aralığı, indirim oranı ve kalan süre için ayrı filtreler de yer alıyor.

Tüm bu filtreleri bir arada kullanarak örneğin sadece bulunduğunuz şehirdeki, seçmiş olduğunuz fırsat sitelerinin, %70 üzeri indirimle 50 - 100 fiyat aralığında sunduğu, son iki gün içerisinde sona erecek restoran fırsatlarını görüntülemek mümkün.

Bunun dışında Trend.im, kullanıcılara sadece seçtikleri özelliklere uygun fırsatların bulunduğu özel bir e-posta gönderebiliyor. Bu sayede çok sayıda fırsat sitesinin gönderdiği bültenlere bakmak yerine, gelen kutunuzda sadece ilginizi çeken kriterlere göre seçilmiş fırsatları görebiliyorsunuz.

Ayrıca satın aldığınız fırsatları kullanmayı unutanlar için siteye bir de hatırlatıcı eklenmiş.

Oldukça yeni olmasına rağmen Fatih Kartal'dan aldığım bilgiye göre geçtiğimiz ay içerisinde 5000 tekil ziyaretçiye ulaşan Trend.im'in kurucuları şu anda sistemi cep telefonlarından kullanmayı tercih edecekler için bir iPhone uygulaması geliştiriyorlar.

Bu arada Trend.im'in şu anda halen geliştirilmesi devam eden filtreleme sisteminin tamamen sorunsuz çalıştığını söylemek pek mümkün değil. Dolayısıyla arada sırada seçenekleriniz arasında bulunmayan özelliklere sahip fırsatları da görebilirsiniz. Yakın zaman giderileceğini umduğumuz bu soruna rağmen site ilgilendiğiniz fırsatlara hızlı ve pratik bir şekilde ulaşmak için oldukça iyi bir alternatif gibi görünüyor…

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.