eCift.com'a 3TS Capital'den 3 Milyon Euro Yatırım

eCift.com'a 3TS Capital'den 3 Milyon Euro Yatırım

sevenload‘un kurucularından Tamer ve Akgün Kulmaç ile Janset Çelik tarafından kurulan 'ciddi ilişki sitesi' eÇift, yeni bir yatırım aldı. 3TS Capital, Aralık 2009'da kurulan girişimin BrainsToVentures‘ın ardından gelen 2. yatırımcısı.

Orta ve Doğu Avrupa'ya yatırımlar yapan 3TS Capital Partners, eCift.com'un sahibi olan Elit Teknoloji Anonim Şirketi’ne 3 milyon Euroluk (7,4 milyon TL) yatırım gerçekleştirmiş ve şirketin azınlık hissedarı olmuş. 3TS Capital Partners, Türkiye ile ilgilenen fonlara fon sağlayan Istanbul Venture Capital Initiative (iVCi) ile yaptığı işbirliği çerçevesinde Orta ve Doğu Avrupa'da Teknoloji Fonu S.C.A. SICAR* adıyla bu yatırımı gerçekleştirmiş.

Daha önce b-to-v Partners AG, Parship.de kurucu ortaklarından Konstantin Urban ve Hotel.de kurucusu Stefan Morschheuser'in melek yatırımlarla desteklediği eÇift, BrainsToVentures'dan yatırım aldığında yarım milyon üyeye sahipti ve bugün 1,5 milyonu aşkın kayıtlı üyeye ulaşmış.

Yatırımın sonuçlanmasında hızlı büyümenin ve olumlu bir nakit akışının etkili olduğunu ve her iki tarafın ortak hedefinin de eCift'i Türkiye ve farklı ülkelerde daha fazla kullanıya ulaştırmak olduğunu öğrendik.

*3TS Cisco Büyüme Fonu olarak da bilinen Orta ve Doğu Avrupa'da Teknoloji Fonu S.C.A. SICAR, 2007 yılının Kasım ayında Cisco'nun ilk yatırımcı olarak yatırım yaptığı bir girişim sermayesi fonu olarak kurulmuştur. Fon, öncelikle Orta ve Doğu Avrupa'da teknoloji, medya ve komünikasyon şirketlerine büyüme sermayesi yatırımları yapmayı hedeflemektedir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.