eCift.com'a 3TS Capital'den 3 Milyon Euro Yatırım
Yatırım

eCift.com'a 3TS Capital'den 3 Milyon Euro Yatırım

sevenload‘un kurucularından Tamer ve Akgün Kulmaç ile Janset Çelik tarafından kurulan 'ciddi ilişki sitesi' eÇift, yeni bir yatırım aldı. 3TS Capital, Aralık 2009'da kurulan girişimin BrainsToVentures‘ın ardından gelen 2. yatırımcısı.

Orta ve Doğu Avrupa'ya yatırımlar yapan 3TS Capital Partners, eCift.com'un sahibi olan Elit Teknoloji Anonim Şirketi’ne 3 milyon Euroluk (7,4 milyon TL) yatırım gerçekleştirmiş ve şirketin azınlık hissedarı olmuş. 3TS Capital Partners, Türkiye ile ilgilenen fonlara fon sağlayan Istanbul Venture Capital Initiative (iVCi) ile yaptığı işbirliği çerçevesinde Orta ve Doğu Avrupa'da Teknoloji Fonu S.C.A. SICAR* adıyla bu yatırımı gerçekleştirmiş.

Daha önce b-to-v Partners AG, Parship.de kurucu ortaklarından Konstantin Urban ve Hotel.de kurucusu Stefan Morschheuser'in melek yatırımlarla desteklediği eÇift, BrainsToVentures'dan yatırım aldığında yarım milyon üyeye sahipti ve bugün 1,5 milyonu aşkın kayıtlı üyeye ulaşmış.

Yatırımın sonuçlanmasında hızlı büyümenin ve olumlu bir nakit akışının etkili olduğunu ve her iki tarafın ortak hedefinin de eCift'i Türkiye ve farklı ülkelerde daha fazla kullanıya ulaştırmak olduğunu öğrendik.

*3TS Cisco Büyüme Fonu olarak da bilinen Orta ve Doğu Avrupa'da Teknoloji Fonu S.C.A. SICAR, 2007 yılının Kasım ayında Cisco'nun ilk yatırımcı olarak yatırım yaptığı bir girişim sermayesi fonu olarak kurulmuştur. Fon, öncelikle Orta ve Doğu Avrupa'da teknoloji, medya ve komünikasyon şirketlerine büyüme sermayesi yatırımları yapmayı hedeflemektedir.

Yorumlar (15)
 1. Mert Meriç Mert Meriç

  demek ki hala dating sitelerinde iş var, ciddi gözüksün yeter...

 2. bu siteler bu kadar para kazanıyor muymuş yahu

 3. Bende anlamıyorum bu işi bir türlü. Yapılan işlerde en fazla rakibi olan iş budur ama hala daha bir sürü türevi çıkıyor ve yatırım da alıyor. Normalde 3 ve daha fazla büyük rakip olan işlere yatırım yapmaya çekinilir ama bir türlü anlayamadığım nedenlerle bu iş gidiyor.

 4. Mrauthor Mrauthor

  Geçen sene bir ara bende düşünmüştüm arkadaşlık sitesi yapmayı ama çok büyük oyuncular var bu oyunda.Yapılacaksa da çok büyük reklam yatırımı gerek.Anladığım kadarıyla da sevenload sitesinin popülaritesinden baya nemalanmış bu eÇift.Lakin piyasadaki oyuncuların büyüklüğünü düşünürsek yapılan yatırımın miktarı bir hayli fazla.İnsan ister istemez "çok büyük oyuncuların olduğu bir projeye 3 milyon euro yatırım oluyorsa,benim benzeri az projeme en az 5 milyon euro yatırım almam gerek" diye beklentiler için giriyor.

 5. Tebrikler K2|Interactive! ;-)

 6. Yüzde 90'ı dolandırıcılık olan bu sitelere yatırım yapanların aklına şaşıyorum. Bağlıyorlar bota sistemi, abaza erkeklere mesaj attırıyorlar hatta onun için eleman bile tutuyorlar, bizim erkeğimiz de saf gibi kanıp premium üyelik alıyor. Sonrasında ise editör koy bir tane mesajlaşsın dursun, karşıdaki erkek kendini tatmin etsin ki premium a devam etsin.

  izmir.net istanbul.net ankara.net dışındaki sitelerin büyük oranı bu şekilde hile hurda.

  Arkadaşlık sitesi açacaklara ise önerim r10.net e girin orada satıyorlar 200 tl ye mi ne full botlu premium üyelikli sanalposlu hatta. Kurun 2 reklam verin premium üyeliği de 40 TL yapın her ay en az 2-3 bin tl kazanırsınız küçük küçük reklamlarla.

  1. kesinlikle sana katılıyorum. internet üzerinden gelir elde etme modelleri ile ilgili yazı kaleme alacaktım. bir video seyretmiştim ama bir türlü bu kadar bayanın bir bilişim firmasında ne işi var sorusu takılıp durdu. şimdi sen söyleyince tam yerine oturdu. insanları kandırmak için tutulmuş bayan operatörler

   http://www.uzmantv.com/gayet.net-nereden-para-kazaniyor

 7. 3D Oyunlar 3D Oyunlar

  arkadaşlık siteleri kadar web de para kazandıran daha bi sektör yoktur arkadaşlar.elemanlar tabiki vurgunu vuracak..

 8. Seçkin Çağrıcı Seçkin Çağrıcı

  Tebrik ederim, büyük yatırım almışlar.

 9. edarling ve pembepanjur'un yanında bol bol abuk subuk eçift reklamı da göreceğiz demek, ne mutlu bize :)

 10. Anindayorum Anindayorum

  Nedense bu tarz sitelerin içeriklerine hiç güvenmiyorum. Bu tarz sitelerde nerede görülmüş bayan oranı %52, erkek % 48.

  Baya ciddi bir site olsa gerek :)

 11. Yatırımı almışlar reklamları koymuşlar her yere :)

 12. Arkadaşlar iyi özetlemişler, sözde bilimsel evlilik, ilişki sitesi ama girin şikayetvar'a bakın bakalım neler yazmışlar bu site hakkında :) ülkemizde malesef saf bir internet kullanıcı kitlesi var.

 13. Mustafa Mustafa

  Facebook'un popülerligiyle evlilik, arkadaslik vb. sitelerin ortadan kaybolacagini düsünüyordum, yanilmisim:) Hergün yeni bir reklamla karsilasiyorum. Parali üyelik satabilmek icin böylesi sitelerde sahte mesaj göndermek, sahte profiller olusturmak cok yaygin malesef. Sadece türk sitelerinde degil, alman sitelerindede oldugunu tecrübelerimden biliyorum.

  Son iki-üc yildan beri avrupa türklerine yönelik cok sayida site türedi, hepside yogun reklam yapiyor. Parayi nerden bulduklarini anlamis degilim. Isin ilginc yönüde yeni cikan sitelerin hic birinde bedava olan randevu24'teki kadar imkan olmamasina ragmen yogun reklamla para ödeyecek birilerini bulabiliyorlar. "En ciddi" site yarisina giren sitelerin ciddiyetine kananlar oldukca böylesi sitelerin sayilarida cogalir.

 14. Uğur Uğurcan Uğur Uğurcan

  Dating sitelerinde herzaman iş olmuştur :)