Yandex.Haritalar iPhone Uygulaması App Store'da

Yandex.Haritalar iPhone Uygulaması App Store'da

Yandex ekibi ilk tanıtım toplantısında her ne kadar piyasaya agresif bir giriş yapmayacaklarını belirtse de, son haftalarda hemen hemen tüm büyük haber siteleri başta olmak üzere farklı portallarda çeşitli formatlarda Yandex reklamlarını görmek mümkün.

Webrazzi Summit'te duyurdukları Panorama ile İstanbul ve Ankara'nın sokaklarında dolaşan şirket, daha sonrasında yayına aldıkları Trafik Durumu özelliğiyle pek çok kullanıcının ilgisini çekmişti.

Sosyal ağlarda da adını mutlaka günde bir kere duyduğumuz Yandex, bugün Yandex.Maps iPhone uygulamasını Türkiye'yi dahil etmiş. App Store'dan indirebileceğiniz iPhone uygulamasıyla canlı trafik bilgisini İstanbul için neredeyse sokak sokak telefonunuza taşıyor .

Yandex Haritalar olarak adlandırılsa da aslında Panorama ve Traffic servisleri uygulama içinde yer alıyor.

 

Kısa bir süre kullanma şansı bulduğum uygulama çok hızlı çalışıyor ve kullanışlı bir arayüz sunuyor. Panorama özelliğine nasıl geçileceğini ilk başta bulamadığım uygulamada harita üzerinde bir yere birkaç saniye dokunmanız ile açılan menüden "Panoramaları göster"e tıklamanız yeterli.

Sürerken sekmesiyle geçtiğiniz trafik özelliğiyle yol durumunu anında görebiliyorsunuz. Yol durumunu neredeyse sokak sokak gösteren Yandex.Haritalar'ın iPhone uygulamasının birçokları için vazgeçilmez olacağını tahmin ediyorum.

Yandex, Türkiye pazarında kendine bir yer yaratmak için sunduğu yerel servislere güveniyor. Şimdiden kendine bir hayran kitlesi oluşturan Yandex, servisleri dışında arama motorundan ne kadarlık bir pay alabildi henüz bilemiyoruz. Ancak bir süre sonra bu konuda da bir açıklama olacağını sanıyoruz.

Yandex.Maps, iPhone uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.