İndirdik.com İş Ortaklığı Sistemini Başlattı
E-Ticaret

İndirdik.com İş Ortaklığı Sistemini Başlattı

GittiGidiyor kurucularından yatırım alan Bendeistiyorum.com, sizlere daha önce aktardığımız gibi yoluna artık İndirdik.com olarak devam ediyor. Turkcell destekli Global Students Entrepreneur Awards (GSEA, Global Üniversiteli Girişimci Yarışması) kazananı da olan tek ürün servisi İndirdik.com iş ortaklığı (affiliate) sistemini devreye soktu.

Tıklama, üyelik ve satın alma başına farklı ödeme modellerinin yer aldığı sistemde ödenen ücretler 5 ile 15 kuruş arasında değişiyor. İndirdik.com'dan Mustafa Acet, iş ortaklığı sisteminde geri dönüş oranlarının diğer benzeri gelir ortaklığı modellerinden daha yüksek olacağını düşündüğünü söylüyor. Bunun sebebi de İndirdik.com'un tıklama, üyelik ve sipariş dönüşüm oranlarının standart e-ticaret sitelerine oranla oldukça yüksek olması.

Ayrıca Acet, bu sistemin sadece reklam odaklı bir iş ortaklığı modeli olmadığını, İndirdik.com'da sunulan fırsatların web sitesi ve blog sahiplerini için kaliteli bir içerik olarak da kullanılabileceğini belirtiyor.

Bu yeni yapı ile birlikte İndirdik.com iş ortaklığı programına katılan üyeler tıklama başına 5 – 12 kuruş kazanç elde edebiliyorlar. Bu sistemde gösterim başına tıklama oranın artmasıyla birlikte tıklama başına kazanç da artıyor ve bu üyeler güncel oranlara kontrol paneli üzerinden erişebiliyorlar.

Üye başına 10 kuruş, sipariş başına ise 15 kuruş ödeme yapılan sistemde kazanç 50 TL'ye ulaştığında ödeme alınabiliyor.

İndirdik.com/is-ortakligi adresinden başvurulabilecek olan sistemin önemli özelliklerinden biri de sitenin affiliate ekibinin yayıncı sitelere sürekli yardım ve destek sağlayacak bir ekibin kurulmuş olması.

Yorumlar (15)
 1. Şerafettin Arslan Şerafettin Arslan

  Yeni yeni affiliate programlarının ortaya çıkması oldukça sevindirici. Böylece hem websitelerimize ekstra içerik sağlayabileceğiz, hem de bu içeriklerden gelir elde edebileceğiz.

 2. Bora Yalçın Bora Yalçın

  genelde yurtdışı affiliate programlarında bildiğim kadarıyla satış olduğunda yüzde üzerinden verilir bu biraz deyim yerindeyse ucuzculuk olmuş. 100 liralık ürüne de 10 liralık ürüne de 15 kuruş gibi komik bir rakam ödemek çok çekici gelmiyor. 50 liraya ulaşmak için bile 50/0.15'den 333 tane satış yapmak lazım. hadi üye de oldu tıklamadan da aldın desek yine 100-150 minimum.

 3. Mustafa Bedir Mustafa Bedir

  ben web siteme aldım. bakalım nasıl olacak. hadi hayırlısı. herkeze kolay gelsin

 4. 10 kuruşa üye kazandırma? 10 TL değil 10 kuruş yanlış yazılmadı değilmi? Eğer öyleyse adsense'ye devam....

 5. A. Kürşat Özcan A. Kürşat Özcan

  Bora Yalçın'a katılıyorum kesinlikle. Ucuza reklam yaptırmak bu. Komisyon olması gerekirken 15 kuruş çok çok az.

 6. İndirdik.com İndirdik.com

  Tüm webmaster arkadaşlara ve Webrazzi takipçilerine Selamlar!

  Öncelikle şunu açıkça söylemek isteriz ki click başına yaptığımız ödemeler bir çok iş ortaklığı ağlarına kıyasla daha üst seviyelerdedir.

  Ancak İndirdik.com'un bir fırsat sitesi olduğunu ve satıştaki ürünlerden elde ettiği kar marjının oldukça düşük olduğunu da ilave etmek gerek.

  Zaten bu sayede sitenizde yayınlayacağınız İndirdik.com bannerlarının diğer iş ortaklığı modellerine göre daha fazla tıklanmasını, üyeye ve satışa dönüşme oranının yüksek olmasını bekliyoruz.

  Lakin İndirdik.com'un ziyaret başına üye ve satış dönüşüm oranları, e-ticaret pazar ortalamasına kıyasla oldukça yüksektir.

  Bu bilgileri paylaşmamızın ve sistemimizin adını "Gelir Ortaklığı" yerine "İş Ortaklığı" koymamızın sebebi budur. Biz webmaster arkadaşlarımızdan işimizdeki nüansı anlamalarını bekliyor ve onlarla iş ortağı olmak istiyoruz.

  Henüz 2 gündür yayına aldığımız iş ortaklığı sistemimize oldukça yoğun bir başvuru yaşanmıştır. Ekibimiz başvuru yapan siteleri hızla incelemekte ve onaylamaktadır. Gösterilen ilgiden dolayı ayrıca teşekkür ederiz.

  İyi kazançlar!

  1. Bartinturk.com Bartinturk.com

   İş ortaklığı sisteminizde entegrasyon var mı php siteler için ?

 7. Bora Yalçın Bora Yalçın

  turizm,sigorta ve C2C pazarlama(daha çok ev kadınları arasında yaygın olanı özellikle) gibi sektörlerin türkiye de yıllardır benimsediği ve çok güzel yürüttüğü "sen kazan ben kazanayım herkes mutlu olsun" sistemi internet sektörü tarafından da benimsenmeli

  öte yandan amerika gibi ülkelerde yıllar önce gelişen, olgunlaşan ve profesyönelleşen ticari içerik geliştirme işi bu tür bir ucuzcu yaklaşım yüzünden türkiye'de çok fazla gelişememekte. bu tür affiliate sistemlerinin bir iyi yanı da türkçe içeriğin(en önemlisi kaliteli türkçe içeriğin) artacak olmasıdır.

 8. Skapudan Skapudan

  bu tür sistemlerin hepsi üçkağıt ben de koydum bloguma ama o alan boş kalmasın diye para falan alacağımdan değil.Eskiden reklam store güvenilirdi o da bozdu adtech battı google tekeli devam ediyor kısaca

 9. Marmara Üniversitesi Marmara Üniversitesi

  mezunlar sitesi yönetimi olarak bizde sitemize indirdik.com reklamını almaya karar verdik ve koyduk..

  şu an için bir çok türk firmasına göre daha avantajlı görünüyor, değerlendirmesini ilerleyen zamanlarda yapabiliriz

 10. Afrika Mangosu Afrika Mangosu

  Ben bir dönem kullandım ancak sonra sayfa gösterim değerleri 00.25 tl ye kadar düştü.Bende bannerleri kaldırdım.

 11. Sanat Sever Sanat Sever

  Yeni, affiliate sistemlerinin çıkması elbette sevindirici ancak her bunların çok azı kalıcı olabiliyor. Halen google adsense’e alternatif veya rakip olabilecek bir sistem gelmedi. İndirdik.com’un şuanki Tıklama, üye ve sipariş için verdiği ücretler oldukça iyi durumda ancak bu nekadar böyle sürebilecek? Zamanında gittigidiyor’da webmaster’lara oldukça iyi rakamlar kazandırdı ancak son durumlar ortada. Birçok yayıncı tıklama olduğu halde kazançların yansıtılmadığından şikayetçi. Diyeceğim şudur ki Türk affiliate sistemlerinin daha çok ilerlemesi lazım.

 12. R10 sitesinde yapılan yorumlar ve ödeme sorunları yüzünden sıcak gelmiyor.

  1. Mustafa Mustafa

   Sana aynen katılıyorum dostum

  2. Hediye Hediye

   Bir takım değişiklikler yapmışlar, tık başı ödeme kalkmış. Ödeme sıkıntıları devam ediyor mu?