Qualcomm Türkiye'den En İyi Mobil İş Fikrine 30.000 TL

Qualcomm Türkiye'den En İyi Mobil İş Fikrine 30.000 TL

2015'te daha çok mobil girişim ve mobil uygulamadan bahsedeceğiz. Şimdiye kadar mobil uygulamalara olan yönelim artık daha gelişmiş iş modelleriyle öne çıkıyor ve Qualcomm Türkiye Mobil İş Fikri Yarışması ile bu vizyonda girişimcilere destek olmak istiyor.

14 Kasım tarihine kadar başvuruları kabul eden yarışmada toplamda 50.000 TL nakit para ödüllü dağıtılacak. Yarışmaya mobil bilişim alanında faaliyet gösteren bireyler ve şirketler katılabilecek. Mobil eğlence, mobil sağlık, konum tabanlı servisler ve daha pek çok alanda mobil iş fikirleri değerlendirmeye alınacak.

Türk girişimcilerin güzel fikirlerle katılacağını düşündüğüm yarışmanın birincisi 30.000 TL, ikincisi 15.000 TL, üçüncüsü ise 5.000 TL kazanacak. Ayrıca beğenilen iş fikirleri ve uygulama sahiplerine tablet bilgisayar ve akıllı telefon gibi ödüller 16 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikle dağıtılacak.

10 finalist seçiminin yapılacağı yarışmanın jürisinde ise tanıdık isimler var. Qualcomm Genel Müdürü Barış Ruacan, Bloomberg HT Ekonomi Direktörü ve MOBİLSAD Başkanı Prof. Dr. Kerem Alkin, Etohum Kurucusu Burak Büyükdemir, Mivento Bilişim Kurucusu ve Genel Müdürü Altuğ Acar, Young Turk Ventures Kurucusu Cem Sertoğlu ve KAGİDER Başkanı Gülden Türktan ve Arda Kutsal (sanırım kim olduğunu yazmaya gerek yok) Mobil İş Fikri Yarışması'nda 2015 için gelecek vaadeden mobil şirketleri seçecek.

Yarışmanın güzel tarafı henüz yolun başındaki girişimcileri destekliyor olması. Çalışan sayısı 5 kişiden az ve 25,000 TL'den fazla yatırım almamış, aylık cirosu 25,000 TL’den küçük şirketler yarışmaya katılabiliyor. Bireysel girişimciler için ise 18 yaşından büyük olma zorunluluğu var.

Yarışmaya başvurmak için Qualcomm Türkiye tarafından belirlenen iş planını eksiksiz olarak doldurup, şu sayfada yer verilen gerekli bilgileri ekleyerek [email protected] adresine e-posta yoluyla gönderilmesi gerekiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.