Bir Efsane Steve Jobs'un Unutulmaz Anları [VİDEO] [Güncellendi]

Ağustos ayında Apple'ın CEO'luğundan istifa edip, yerini COO görevini sürdürmekte olan Tim Cook'a bırakmıştı. Apple yönetimi tarafından Steve Jobs'un bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği duyuruldu.

Apple'ın efsanevi kurucusu Steve Jobs yıllardır mücadele ettiği penkreas kanseri sebebiyle bir süredir hastanede tedavi görüyordu. Bu sebeple de Ağustos ayında Apple'ın CEO'luğundan istifa edip, yerini COO görevini sürdürmekte olan Tim Cook'a bırakmıştı. Apple yönetimi tarafından Steve Jobs'un bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği duyuruldu.

Apple'ın bugün sahip olduğu ürünlerin mimarı diyebileceğimiz Steve Jobs, aynı zamanda sinema dünyasının animasyon filmler alanında en önemli şirketi olan Pixar'ın da kurucusuydu.

Teknoloji alanında birçok kişinin idolü ve iş dünyası için ise en değerli şirketlerden birisinin efsanevi kurucusu olan Steve Jobs'un unutulmaz birkaç videosunu sizler için derledik. Aşağıdaki videolardan efsanenin dünyaya bıraktığı izlerin bir bölümününe tanıklık edebilirsiniz.

Steve Jobs 1983 keynote konuşmasında Apple'ın ilk reklam filmini gösteriyor

Steve Jobs'un 1984'te gerçekleştirdiği ilk Macintosh sunumu

Steve Jobs Stanford Üniversitesi mezuniyet töreninde konuşuyor

Ek bir not olarak; henüz izlemediyseniz, Steve Jobs'un Apple'ı, Bill Gates'in ise Microsoft'u kurmasını konu alan Pirates of Silicon Valley filmini bir şekilde bulup izlemenizi öneririm. Aşağıda benim için unutulmaz olan filmin fragmanını paylaşıyorum.

Pirates of Silicon Valley filminin fragmanı

Steve Jobs "Telefonu Yeniden İcat Ettik" diyerek ilk iPhone'u tanıtıyor

Steve Jobs 1. nesil iPad'i tanıtıyor

Steve Jobs yıllar sonra All Things Digital konferansında Bill Gates ile aynı sahnede

Steve Jobs şehir meclisinde Apple Campus'ün detaylarını anlatıyor

Steve Jobs'un hayatını anlatan 2 dakikalık animasyon

Siyah boğazlı kazak giymeden önceki fotoğraflarla Steve Jobs'un harika tavsiyeleri

ve son bir şey daha...

Steve Jobs'un hayatına dair paylaşılabilecekler elbette buradaki videolardan daha fazla. Bunlar bizim şeçtiğimiz bir kaç tanesiydi. Siz de beğendiğiniz Steve Jobs anılarını paylaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.