Apple'ın Yeni Kampüsünün Detayları Sonunda Ortaya Çıktı

Apple'ın Yeni Kampüsünün Detayları Sonunda Ortaya Çıktı

Steve Jobs'un birkaç ay önce Cupertino şehir konseyine sunduğu Apple'ın yeni kampüs proje teklifinin detayları ve resimleri sonunda ortaya çıktı. Sunum yapıldığı gün büyük ihtimalle cep telefonu kamerasıyla çekilen fotoğraflar genel olarak ne olduğunu gösterse de projenin detayları çok anlaşılmıyordu.

Apple Campus 2, proje teklifinin yayınlandığı Cupertino.org adresinde detayları paylaşılan proje, 260 bin metre kare genişliğinde ve içerisinde 20 binden fazla kişinin çalışabileceğini 27 bin metre kare ofis alanı, 1000 kişilik konferans salonu, sağlık merkezi, enerji santrali ve  yer altı parkı bulunacak.

Dev bir uzay gemisini andıran Apple'ın yeni kampüsü henüz şehir konseyinden geçmedi ancak Apple'ın önümüzdeki yıl çalışmalara başlayarak projeyi 2015'te tamamlamayı planladığı söyleniyor. Kuşbakışı görüntüsü de harita üzerinde paylaşılan proje kabul edilip tamamlandığında, Apple heralde dünyanın en güzel kampüslerinden birine sahip olacak.

İlginizi çekeceğini düşündüğüm resimleri aşağıda paylaşıyorum.

Apple Campus 2 projesi hakkında daha detaylı bilgi almak için yayınlanan proje teklif dökümanlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Görsel Kaynak: 9to5mac.com

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.