x

Steve Jobs Aramızdan Ayrıldı

Apple Kurucusu Steve Jobs dün gece aramızdan ayrıldı. Bugün Apple.com‘dan duyurulan haberin ardından tüm medya ve sosyal ağlarda insanların büyük bir öncünün ölümünden duyduğu üzüntü görülüyor.

Steve Wozniak ile birlikte Apple’ı kuran ve şirketin hızlı büyümesinden bir süre sonra şirketten ayrılmak zorunda kalan Jobs, 1997’de Apple’a döndüğünde adeta şirketin küllerinden yeniden doğmasını sağlamıştı. iPod, iPhone ve iPad ile sahip olduğu vizyonu dünyaya ispatlayan Jobs, Apple’ı dünyanın en değerli şirketi haline getirdi.

Uzun yıllardır pankreas kanseriyle mücadele eden Steve Jobs, geçtiğimiz haftalarda Apple’daki CEO’luk görevini Tim Cook’a bırakarak Apple yönetim kuruluna dahil olmuştu. Apple’ın kurucusu ve kurtarıcısı olan Steve Jobs ardında onun ölümüne üzülen milyonlarca insan bıraktı.

Apple bugün şirketin anasayfasından haberi duyururken yazının sonunda Jobs’un ölümü ilgili düşüncelerini, anılarını ve taziyelerini paylaşmak isteyenler için rememberingsteve@apple.com adresini bıraktı. Bu adrese gönderilecek iletiler Jobs için düzenlenen törenlerde kullanılacak.

Apple’ın büyük liderine Webrazzi ekibi olarak biz de taziyelerimizi sunuyoruz.

Yorumlar (25)

 1. Şu teknoloji dünyasında gıpta ettiğim isimlerin başında geliyordu.Hiç şüphesiz ki dünyaya damgasını vuran bir isimdi.Onun gibisi bir daha gelir mi bilinmez.Umutsuzluğa düşen herkesin Steve Jobs’un hayatını düşünmesini tavsiye ederim.Derin üzüntüler içerisindeyim.Mekanı cennet olsun.

  Cevapla
 2. Huzur içinde yat Steve.

  Cevapla
 3. Zekasına hayran olduğum bir insandı. Allah rahmet eylesin…

  Cevapla
 4. Sektörde en gıpta ile takip ettiğim kişilerin başında geliyordu. Çok üzüldüm 🙁

  Cevapla
 5. Vizyon sahibi bir duayendi . Teknolojinin ustası…

  Cevapla
 6. Çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin 🙁

  Cevapla
 7. dünyayı üç elma değiştirdi: Ademin elması, Newtonun elması, Steve Jobsun elması…
  Huzur içinde yat steve.

  Cevapla
 8. hani o yıldız kaydı diyorlar ya sanatçılar şarkıcılar için iş linux gezegeninin gerçek yıldızı kaydı otam bir yol gösterici yazılım dünyasının ışıgı sayamıcagım bir çok şey steve elvada buyuk üstad o elma sen yokken bile insanların elinde olacak…

  Cevapla
 9. gerçekten tüm dünya için büyük bir kayıp.

  Cevapla
 10. Şaşırdım gerçekten, bu olaydan sonra kesin webrazzi sitesini 1 günlük karartırlar diyordum 🙂

  Cevapla
  • Yaşasa Steve de bunu istemezdi kesin. O teknolojinin aralıksız ilerlemesini isterdi. Ondan kararmamıştır. Ölmesi hepimizi üzdü sanırım…

   Cevapla
 11. Emre Aydın |

  gözlerim doldu, normal değil

  Cevapla
 12. Yeryüzündeki son Tanrı’yı da yitirdik.

  Cevapla
 13. http://thankyouforeverythingstevejobs.com/ eğer herhangi bir şey için Steve Jobs a teşekkür etmek isterseniz…

  Cevapla
 14. ölüm insanın ağzında acı bir tat bırakıyor. Öleni tanımaya bile gerek yok, insanda bir aptallık meydana getiriyor. iki şey arasında gidip geliyor insan bir ölüm karşısında..

  – yaptıkları, ne kadar iyi ve faydalı bir insan olduğu, onda olup başkalarında onda olduğu kadar olmayan özellikler vs.
  – ve işte bütün uğraşın sonucu kara toprak, neler oluyor, niye doğup niye ölüyoruz, bu kadar insanın hayatına bir şekilde girmiş bir adamın evreni vareden iradenin katındaki değeri nedir ne değildir?

  sorular sorular..

  Cevapla
 15. teknolojinin babasıdır

  Cevapla

Bir Cevap Yazın