Steve Jobs Aramızdan Ayrıldı

Apple Kurucusu Steve Jobs dün gece aramızdan ayrıldı. Bugün Apple.com'dan duyurulan haberin ardından tüm medya ve sosyal ağlarda insanların büyük bir öncünün ölümünden duyduğu üzüntü görülüyor.

Steve Wozniak ile birlikte Apple'ı kuran ve şirketin hızlı büyümesinden bir süre sonra şirketten ayrılmak zorunda kalan Jobs, 1997'de Apple'a döndüğünde adeta şirketin küllerinden yeniden doğmasını sağlamıştı. iPod, iPhone ve iPad ile sahip olduğu vizyonu dünyaya ispatlayan Jobs, Apple'ı dünyanın en değerli şirketi haline getirdi.

Uzun yıllardır pankreas kanseriyle mücadele eden Steve Jobs, geçtiğimiz haftalarda Apple'daki CEO'luk görevini Tim Cook'a bırakarak Apple yönetim kuruluna dahil olmuştu. Apple'ın kurucusu ve kurtarıcısı olan Steve Jobs ardında onun ölümüne üzülen milyonlarca insan bıraktı.

Apple bugün şirketin anasayfasından haberi duyururken yazının sonunda Jobs'un ölümü ilgili düşüncelerini, anılarını ve taziyelerini paylaşmak isteyenler için [email protected] adresini bıraktı. Bu adrese gönderilecek iletiler Jobs için düzenlenen törenlerde kullanılacak.

Apple'ın büyük liderine Webrazzi ekibi olarak biz de taziyelerimizi sunuyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.