LiveStream'e Erişim Engellendi!
Genel

LiveStream'e Erişim Engellendi!

Popüler canlı yayın servisi livestream.com mahkeme kararıyla engellenmiş. İlk olarak Ömer Enis'in bizimle paylaşmasıyla haberdar olduğumuz kararın sebebi hakkında şimdilik elimize ulaşan bir bilgi yok. Ancak kararın 21 Eylül'de alındığı ve bugün uygulandığı anlaşılıyor.

Livestream.com'a erişim, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinin aldığı koruma tedbiri kapsamında engellenmiş ve hepimizin alışık olduğu açık mavi arkaplanlı sayfamız yayına alınmış.

Dün gece Apple'ın etkinliğinin korsan yayınını izlediğimiz livestream, bugün itibariyle ulaşıma engellenmiş durumda ne zaman tekrar açılacağını ise bilemiyoruz.

Yeni bilgiler elimize ulaştıkça yazıyı güncelleyeceğiz...

Yorumlar (13)
 1. Sadi Özgül Sadi Özgül

  Live Stream giriş engelenebilir ama birçok internet kullanıcı bu engeli rahatlıkla aşabiliyor.

  Kendi Bilgisayarından DNS ayarlarını değişirerek gayet kolay LiveStream a ulaşıla biliniyor.

  Sonuc olarak alınan bu karar gelişen internet teknolojı karsısında ne kadar etkili olabilirki.

 2. Livestream bana göre Ligtv şikayetiyle yasaklandı, açık açık yayın yapılmasına izin veriliyordu. 5 tane kanal açılıyorsa 3 tanesini kapatıyorlar son 2 tanesini ise maç bittikten sonra kapatıyorlar. :)

 3. 15 Medya Grub 15 Medya Grub

  ya bıktık bu yasaklardan tam yayın yapıcaz ne bu ya tün yayın akışımız alt üst oldu acaba nsl yapıcaz yayınlarımızı 15 medya grup olarak şikayet ediyorum

 4. Gökçen Karan Gökçen Karan

  Eğer LiveStream.Com gerçekten LigTV yüzünden kapatıldı ise keşke LigTV'yi kapatsalardı da LiveStream açık kalsaydı. Maç yayınlamak haricinde başka bir işe yarıyor mu bu LigTV?!.. :-)

 5. Mrauthor Mrauthor

  Turkcell Livestream'i alsın yasağı kaldırırlar ;)

 6. Diflek Diflek

  Aman sansür,can sansür, derdime derman sansür. Sansür konusu sadece bir araç. Önemli olan insanların iletişimlerini mümkün olduğu kadar engellemeye çalışıyorlar. Çünkü dijital sistem iletişimi çok hızlandırıyor ve insanların bilgi alışverişlerini arttırıyor. Bu da bir çok fikrin çok kısa zamanda serpilip toplulukların arasında yayılmasına sebep oluyor. Erkin sahibi kimselerin bu fikirlere kısa sürede antitez yaratma olasılıkları yok. Bu yüzden de iletişim ne denli kolaylığını kaybederse insanları gütme şansınız o denli artıyor. Daha önce bu konuya ilişkin olarak http://diflek.com/697/internet-toplumsal-evrimdeki-yeni-basamak/ yazımı yazmıştım. Siz sansür koymak istedikten sonra her şeye bir pundunu bulup sansür koyabilirsiniz. Bir savcı arkadaşım "seninle birlikte akşama kadar gezelim, akşam sana en az 15 yıllık ceza faturası çıkartırım" demişti O hesap. Şu anda facebook, twitter vb bütün sosyal paylaşım sitelerini, hatta sağlık, bilim vs. sitelerini kapatmak için yeterli "kanuni" sakınca var.

  1. Mrauthor Mrauthor

   Kendi tezini kendin çürütüyorsun diyebiliriz.Amaç insanların mümkün olduğu kadar iletişimlerini engellemek olsaydı seninde dediğin gibi facebook,Twitter gibi insanların iletişim merkezi haline gelmiş siteleri kapatmanın yüzlerce nedeni varken onları kapatırlardı.Bir sürü terör örgütü propagandası barındıran facebook'u kapatmak ise hiçte zor olmazdı.Kaldı ki facebook ve twitter hükümetlerin günümüzde ki en büyük düşmanı diyebiliriz.Genel bir kesim tarafından ülkenin iyi yönetilmediğini düşünülen milletler bu siteler vesilesiyle gruplaşıp hükümeti düşürebiliyorlar,bugün Türkiye'ninde güzel yönetilmediğine dair yaygın bir kanı olsaydı yada hükümet bu tarz bir ayaklanmadan çekinseydi ilk yapacağı iş facebook ve twitter'i kapatmak olurdu.LiveStream gibi yasaklamalar tamamen güçlülerin çıkarlarına zıt düştüğü için yapılıyor.Mesela Lig TV'nin dekoder satışlarını olumsuz etkiliyorsa kapatılır,aksi taktirde kapatılmaz.En basit örnekte fizy örneği.Fizy Turkcell tarafından satın alınmadan önce kapatıldı,alındıktan sonra açıldı.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ... Fizy Turkcell tarafından satın alınmadan önce yasadışı bir siteydi de,Turkcell tarafından satın alınınca yasaiçi bir site mi oldu da yasak kalktı ... Bu durumda "Hadigari Cumhur" filminden bir cümle söylemek istiyorum : "Paran varsa Range Rover,Paran Yoksa Game Over"

 7. Ziraat Bilgisi Ziraat Bilgisi

  şu an açık erişebiliyorum ben ?

 8. Emre Arslan Emre Arslan

  Fazla sürmez bence... :)

 9. Legendfbgnc Legendfbgnc

  dns ayarlarıyla oynayarak girilebiliyor, host dosyasınada gerekli kodları yazınca yasak masak yok artık :D

 10. Strest Strest

  bende sorun yok :)

 11. Fortunatv Fortunatv

  Yıllar önce LiveStream'i ülkemize ilk ben tanıtmıştım. LiveStream'i de bu sebeple en iyi bilen kişi benim. LiveStream, son derece katı kuralları olan ve telif haklarına uymayan üyeleri anında silen bir sisteme sahip. Muhtemelen bazı yeni üyeler maç yayını vb. işler denemiş olacak ki henüz livestream yönetimi müdahele edemeden mahkeme hemen yasaklamıştır. Böylece cezayı yine biz masumlar çekiyoruz.

  1. merhaba

   livestream konusunda bilginiz var ise bir konuda yardımcı olmanızı isteyecektim chat panelini nasıl kapatabilirim ?