Bavul.com: Turkcell'den Seyahat Planı Yapanlara İddalı Bir Servis

Bavul.com: Turkcell'den Seyahat Planı Yapanlara İddalı Bir Servis

Bavul.comTurkcell'in bir süredir üzerinde çalıştığıını bildiğimiz seyahat servisinin nihayet açıldığını öğrendik. Kişisel seyahat asistanı olarak anılan Bavul.com, sıcak bir rekabet alanına iddalı şekilde giriyor.

Gerçek bir seyahat asistanı olmak isteyen servisin sadece uçak bileti değil, otobüs bileti de sattığını ve çeşitli kombinasyonlar (otobüs+uçak) önerdiğini görüyoruz. Kullanıcı deneyimi ve arayüz açısından gayet başarılı görülen serviste kısa mesajla dahi bilet rezervasyonu yapmak mümkün.

Gelişmiş bilet arama filtreleri ile kalkış ve iniş saatine, yolculuk süresine ve aktarma sayısına göre bütçenize uygun seyahat planını yapabiliyorsunuz. Uçuşlarda yemek verilip verilmediğini ve ön bilgileri hızlıca görebiliyorsunuz.

Bavul.com'un gerçekten asistan olmayı hakedecek özellikleri var. Örneğin indirimli bilet için 15 güne kadar hatırlatma kurabiliyorsunuz. Eğer ailenize bilet alanlardansanız, favori yolcularınızı seçerek zaman kazanabilirsiniz. Bunun için seyahat arkadaşları belirlemeniz gerekiyor.

Ayrıca uçağınız indiğinde belirlediğiniz kişilere bilgi mesajı gönderilmesini isteyebiliyorsunuz. Bunun için de bilgilendirme grubuna 3 kişi eklemek sizin elinizde.

Bavul.com, yerel havayollarının hepsinin tek platformda olduğu ilk servis. Hiçbir sitede THY, Atlasjet ve Pegasus birlikte yer almadığı belirtiliyor. Ayrıca yurtdışındaki 700 havayolu şirketini kapsıyor. (Yurtdışı kapasitesi açısından Bubilet.com'un da aynı seviyede olduğunu öğrenmiştik.)

Profil oluşturarak tüm hizmetlerden faydalanabildiğiniz Bavul.com'da yaptığınız seyahatleri "Seyahatlerim" sayfasında görebiliyorsunuz. Seyahat bölümünün gelişmesi ve verilerin işlenmesi bence projenin geleceği açısından kritik önem taşıyor. Üyelerine bir müşteri numarası ve çağrı merkezi şifresi ile güvenli bir hizmet vermek isteyen servisin çeşitli seyahat kartlarını sisteme eklediği de dikkat çekiyor.

Bavul.com sadece bilet satın almayı kolaylaştırmıyor.  Yerli ve yabancı şehirler için oluşturulan bilgi sayfaları seyahat planını kolaylaştırıyor. Turkcell servislerinin de desteğiyle bilgilendirme servisleri Bavul.com'a destek veriyor.

Turkcell'in fırsat biletleri de sunacağı göze çarpıyor. Zaman zaman havayolu şirketleriyle yapılan ortak kampanyaları bundan sonra Bavul.com'a da yansıyacak gibi görünüyor.

Mobil seyahat asistanı olarak da hizmet verecek servisin mobil uygulamaları yakında çıkacakmış. İlerleyen dönemlerde oteller de sisteme dahil edilecek. Bavul.com'un Turkcell'in bugüne kadar çıkardığı en iyi işlerden biri (belki de en iyisi) olduğunu söyleyebilirim. Çünkü turizm ve seyahat potansiyeli yüksek olan Türkiye için ciddi bir birikimin ortaya konulmuş.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.