Bavul.com: Turkcell’den Seyahat Planı Yapanlara İddalı Bir Servis
Arama
E-Ticaret

Bavul.com: Turkcell’den Seyahat Planı Yapanlara İddalı Bir Servis

Bavul.comTurkcell’in bir süredir üzerinde çalıştığıını bildiğimiz seyahat servisinin nihayet açıldığını öğrendik. Kişisel seyahat asistanı olarak anılan Bavul.com, sıcak bir rekabet alanına iddalı şekilde giriyor.

Gerçek bir seyahat asistanı olmak isteyen servisin sadece uçak bileti değil, otobüs bileti de sattığını ve çeşitli kombinasyonlar (otobüs+uçak) önerdiğini görüyoruz. Kullanıcı deneyimi ve arayüz açısından gayet başarılı görülen serviste kısa mesajla dahi bilet rezervasyonu yapmak mümkün.

Gelişmiş bilet arama filtreleri ile kalkış ve iniş saatine, yolculuk süresine ve aktarma sayısına göre bütçenize uygun seyahat planını yapabiliyorsunuz. Uçuşlarda yemek verilip verilmediğini ve ön bilgileri hızlıca görebiliyorsunuz.

Bavul.com’un gerçekten asistan olmayı hakedecek özellikleri var. Örneğin indirimli bilet için 15 güne kadar hatırlatma kurabiliyorsunuz. Eğer ailenize bilet alanlardansanız, favori yolcularınızı seçerek zaman kazanabilirsiniz. Bunun için seyahat arkadaşları belirlemeniz gerekiyor.

Ayrıca uçağınız indiğinde belirlediğiniz kişilere bilgi mesajı gönderilmesini isteyebiliyorsunuz. Bunun için de bilgilendirme grubuna 3 kişi eklemek sizin elinizde.

Bavul.com, yerel havayollarının hepsinin tek platformda olduğu ilk servis. Hiçbir sitede THY, Atlasjet ve Pegasus birlikte yer almadığı belirtiliyor. Ayrıca yurtdışındaki 700 havayolu şirketini kapsıyor. (Yurtdışı kapasitesi açısından Bubilet.com‘un da aynı seviyede olduğunu öğrenmiştik.)

Profil oluşturarak tüm hizmetlerden faydalanabildiğiniz Bavul.com’da yaptığınız seyahatleri “Seyahatlerim” sayfasında görebiliyorsunuz. Seyahat bölümünün gelişmesi ve verilerin işlenmesi bence projenin geleceği açısından kritik önem taşıyor. Üyelerine bir müşteri numarası ve çağrı merkezi şifresi ile güvenli bir hizmet vermek isteyen servisin çeşitli seyahat kartlarını sisteme eklediği de dikkat çekiyor.

Bavul.com sadece bilet satın almayı kolaylaştırmıyor.  Yerli ve yabancı şehirler için oluşturulan bilgi sayfaları seyahat planını kolaylaştırıyor. Turkcell servislerinin de desteğiyle bilgilendirme servisleri Bavul.com’a destek veriyor.

Turkcell’in fırsat biletleri de sunacağı göze çarpıyor. Zaman zaman havayolu şirketleriyle yapılan ortak kampanyaları bundan sonra Bavul.com’a da yansıyacak gibi görünüyor.

Mobil seyahat asistanı olarak da hizmet verecek servisin mobil uygulamaları yakında çıkacakmış. İlerleyen dönemlerde oteller de sisteme dahil edilecek. Bavul.com‘un Turkcell’in bugüne kadar çıkardığı en iyi işlerden biri (belki de en iyisi) olduğunu söyleyebilirim. Çünkü turizm ve seyahat potansiyeli yüksek olan Türkiye için ciddi bir birikimin ortaya konulmuş.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (13)
 1. Kerem Kavuncu dedi ki:

  Sanırsam alan adını Nokta Domains satmıştı.

  Güzel bir site olmuş, tebrik etmek lazım.

 2. Yusuf Esenkal dedi ki:

  Geçtiğimiz aylarda bavul.com’un $25,000’a satın alındığını duymuştuk. Bknz:http://www.domainblogu.com gerçekten hem alan adı ile hem verdiği servis ile çok güzel bir site olmuş diyebilirim. Diğer büyük sektör oyuncularından da aynı güzellikte projeleri bekliyoruz.

  1. Fırat Demirel dedi ki:

   İlk alan adı bavvul.com’du ancak bunu satın almak isabet olmuş.

 3. Orhan Tan dedi ki:

  bir logo ancak bu kadar başarısız olur herhalde, fazla zaman vermiyorum bu siteye, yakında Turkcell’in başlayıp harcadığı siteler silsilesine arasında yerini alır, bkz. foursquare dengi site …

 4. kerim dedi ki:

  bilet.net’in logosunu taklit etmişler.

  1. Onur dedi ki:

   bu kadar abartmayalım sitenin adı bavul.com ne koyacaklardı oraya panzer resmi mi ?

 5. serdar kemal dedi ki:

  maalesef ilk kullanımımda başarısız oldu. 17 ekimde seyahatim var ve uçuşları listelemek istedim. thy’nin uçuşları olmasına rağmen 17 ekimdeki seferleri yok olarak gösteriyor.

 6. kerem dedi ki:

  hürriyet de uçak bileti işine hurriyetkiyasla.com üzerinden girdi, bu sektörde ciddi bi hareketlenme görüyorum.

  1. Onur dedi ki:

   enuygun.com sagolsun 🙂

 7. Kemal Sonmez dedi ki:

  Site bu haliyle davul.com olsa daha iyi olurdu.. Tcell sin bu alana girelim diyorsun bari düzgün gir yav. Yapmış olmak için yapılan iş bu bariz.

 8. Deniz dedi ki:

  Türkiye ve hatta Avrupa’ da en başarılı site olmaya aday, tebrik ederim ! Yine Turkcell, yine bir ilk !
  Nazar etmeyelim n’olur, çalışalım daha iyilerini yapalım. Eleştirmek kolay, varsa daha iyilerini görelim. Turkcell ekibini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum ! En kısa sürede bu siteyi daha da zenginleştireceğiniz den hiç kuşkum yok. Süper iş çıkarttınız ! Kalkışı hak eden bir proje !

 9. yusuf dedi ki:

  http://www.biletkess.com

  Vazgeçemeyeceğiniz Bilet Portalınız.

Bir Yorum Yazın