Google Flights: Google Şimdi de Ucuz Uçak Bileti Arayacak
Arama
Genel

Google Flights: Google Şimdi de Ucuz Uçak Bileti Arayacak

Google Flights Google, arama temelli teknolojilerini karşılaştırma servisleri alanında kullanmaya geçirmeye devam ediyor.  Ürünler, finansal ihtiyaçlar ve otellerden sonra Google bu kez uçak bileti karşılaştırmasına el atıyor. Google Flights’ın öncelikli rakibi Bing Travel olacak.

Google.com/flights adresinden erişilebilir olan hizmet Google aramalarına da dahil edilecek ve uygun uçak bileti arayanlar için basit ve etkili bir karşılaştırma motoru olacak. Aramalarda fiyat, zaman, uçuş süresi gibi filtreler kullanılabilecek. Servis şimdilik sadece ABD içi uçuşlar için sonuç veriyor ama zamanla diğer ülke ve bölgelere de açılacak. Google Flights Arama
Diğer bir çok hizmette olduğu gibi bu servisin altyapısında da Google’ın satın aldığı bir servis bulunuyor. 2010’un yaz aylarında 700 milyon dolara satın alınan ITA Software’in Google Flights’a kaynak teşkil edeceği bu yılın Ağustos ayında paylaşılmıştı. Dolayısıyla giderek popülerleşen online uçak bileti satışlarının Google’ı da kendine çekmiş olması sürpriz olmadı.

Bing’in önemle üzerinde durduğu Bing Travel, Google’ın bu çıkışı karşısında işine daha sıkı sarılmalı. Kayak.com ve benzeri servislerin ise biraz trafik kaybedeceğine ve daha sıkı bir rekabet ortamında kalacaklarına şüphe yok.

Google, bu yılın Mart ayında fiyat karşılaştırma sitesi Beatthatquote‘u satın almıştı.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (14)
 1. Onur Oz dedi ki:

  Bence kullanıcılar Google’ın Plus, Flights, Zagat ve aramayla uzaktan yakından alakası olmayan servislerini kullanmamalı, protesto etmeli. Çünkü Google’ın mevcut amacı bilgiyi dünyanın heryerinden erişilebilir kılmaktan ziyade internet sektöründe her alanda tekel olmaya olmuştur. Sosyal ağ, sosyal ağ olarak kalsın arama motoru da arama motoru olarak. Ellerindeki mevcut güçten yararlanarak küçük ve orta halli internet girişimcilerinin heveslerini kursağında bırakıyor ve onlara şans tanımıyor “büyük balıklar”.

  1. Emre dedi ki:

   çekirgeye “neden sıçrıyorsun” denebilir mi… şirketlerin kuruluş amacı para kazanmaktır, büyümektir…

  2. Mustafa Turan dedi ki:

   Küçük şirketlerin en iyilerini 10 senelik kârına alıp zengin ediyor işte daha ne olsun 🙂

  3. webmaster dedi ki:

   çok haklısın onur bey. “webmaster” olarak söylüyorum yakın bir gelecekte google hepimizi saha dışı birakacaktır!!!

   1. Osman Mahmut dedi ki:

    “Webmaster” tabir edilen kesim saha disi kalali 10 yil oldu zaten.

   2. hazır script dedi ki:

    merhaba osman bey.
    sana sorum şu; bir zamanlar “Webmaster” tabir edilen kesim şimdi ne diyorlar acaba? “wordspress kölesi” mı yoksa?

  4. Murat dedi ki:

   Tamam google sadece aramaya odaklanmalı diyorsun peki microsoft sadece işletim sistemine mi odaklanıyor, ya da apple sadece bilgisayar üretimine mi odaklanıyor?
   Google kazanabilmek bunun için hizmetlerini genişletmek ve birbiriyle entegreli hale getirmek için uğraşıyor.Tıpkı diğer şirketlerin yaptıkları gibi.Sonuçta daha öncede denildiği gibi şirketlerin amaçları daha çok para kazanmak ve bunu başarmak içinde ellerinden geldiğince iyi çalışıyorlar kullanıcıları memnun etmek için.

 2. ok dedi ki:

  flight çok güzel olmuş. kayak türkiyedeki biletleri acayip pahalı satıyor bakalım google da öyle mi yapacak.

 3. mert meriç dedi ki:

  tükiyede bulucak.com bu işi gayet güzel yapıyor, türkiyeye açılmasını beklemeye gerek yok

 4. uçak bileti dedi ki:

  Ucuz uçak bileti almak gerçekten bilgi birikimi ve dikkat gerektirir, bu anlamda google ne kadar faydası olacak görelim, ama ucuz uçak bileti satışı yapmak içinde şartlar var, acenta olmak, vs vs fatura kesmek zor iş.

  1. uçak bileti dedi ki:

   Google bu işe Türkiye’de girdikten sonra onlar sorun olacağını sanmıyorum pazarın büyük payını gine kendisine cevirecektir.

 5. Mehmet dedi ki:

  Merhaba Arkadaşlar,

  Teknoloji anlamında tabi ki değerli çalışmalar yapabiliyorlar çünkü bu konuda uzman olmakla beraber ellerinde bilgi gücü var, kim nereye gitmek istiyor veya nereye gitmek ister ve bu bilgileri tedarikçilere sunarak hem onlara yardımcı olacaklar hemde istedikleri şartları yaptırabilecekler YALNIZ GÜNÜMÜZÜN ÖZELLİKLE TÜRKİYEMİZDE GÜZEL VE GERÇEK OLAN TEK ŞEY MÜŞTERİ HİZMETLERİ VE ŞİRKET KÜLTÜRÜNÜ YAPAMAZLAR!.

 6. Uçak Bileti dedi ki:

  Google buradan inanılmaz büyük bir rant elde edeceğine kesin gözü ile bakıyorum.

 7. Uçak bileti dedi ki:

  Google gerçekten bilet arama noktasında büyük bir etken kullanıcılara.

  Arama motorları arasında en iddialı olduğunu düşündüğüm Google.

Bir Yorum Yazın