Google Hotel Finder: Google'dan Otel Arama Aracı

Google Hotel Finder: Google'dan Otel Arama Aracı

Google'ın henüz test aşamasında olan yeni aracı Google Hotel Finder, Booking.com ve Hotels.com gibi servisler arasındaki rekabeti arttıracak. Şimdilik sadece ABD'de otel araması yapma şansı tanıyan yeni araç, bir çok sağlayıcının sunduğu en uygun otel rezervasyonunu bulmanızı sağlıyor.

Yaz aylarının gelmesiyle turizm odaklı düşünmeye başlayan arama motoru devi, hizmet/servis karşılaştırma alanındaki büyümesine son olarak finansal karşılaştırmalar sunmaya başlamıştı. Google Hotel Finder ise Google'ın rekabetçi bir pazara soktuğu son hizmeti oldu.

Yeni araçta otel aramaları Google Places üzerinden gelen fotoğraf ve değerlendirmelerle sonuçlandırılıyor. Otel seçimi belirli bir bölge, otel kalitesi ve fiyata göre özelleştirilebiliyor.

Google Hotel Finder - Google Otel Bulucu - Arama

Google'ın yeni tasarım anlayışıyla karşımıza çıkan Google Otel Bulucu, Kayak ve Expedia gibi bu işe odaklı servislerden de teklifler sunuyor. Groupon'un daha önce Expedia ile tatil fırsatları için anlaşmış olması konuya ilginç bir durum kazandırıyor.

Google'ın hemen her alanda bir hizmet ve kıyaslama aracı sunması tekelleşme tartışmalarını yeniden gündeme taşısa da otel aramasına odaklı girişimleri de Google'ın satın alma radarına sokarak farklı bir döngü yaratıyor. Bacasız sanayi olarak kabul edilen turizm sektörü halen online dünya ile tanışmış olsa da halen büyük fırsatları içinde barındırıyor.

Google Hotel Finder'a Google.com/HotelFinder adresinden ulaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.