Google Fiyat Karşılaştırma Sitesi Beatthatquote’u Satın Aldı
Arama
E-Ticaret

Google Fiyat Karşılaştırma Sitesi Beatthatquote’u Satın Aldı

Beat That Quote - Google

Beat That Quote - GoogleGelecekte arama motorlarının sadece içerik taraması ile ayakta duramayacağını farklı şekillerde görüyoruz. Bing’in uçak bileti ve turizm alanında Kayak.com ile anlaşmasının ardından bu kez Google’dan önemli bir adım geldi. Google, fiyat kıyaslama servisi Beatthatquote.com‘u 37.7 milyon sterlin(yaklaşık 100 milyon TL)’ye satın aldı.

Türkiye’de daha çok Enuygun.com ile benzerlik gösteren Beat That Quote, sigortadan kamu hizmetlerine, kredilerden vasiyet yazımına kadar farklı alanlarda fiyat karşılaştırması yapıyor. Shopping.beatthatquote.com altında ise Akakce.com ve Cimri.com gibi genel tüketici ürünleri için fiyat karşılaştırmaları yapıyor.

Beat That Quote

Yurt dışında özellikle sigorta, ev kredisi alanında online servislerin önemli bir rekabeti var. Google’ın sigorta ve kredi yönlendirmeleri için açıklanmış bir çalışması olmasa da Google Shopper ürün fiyatı kıyaslamasında sahip olunan potansiyeli gösteriyor. Google’ın ses tanıma ve görüntü işleme teknolojileri ile fiziksel hayattan online alışverişe dönük ürünler çıkarması da pekala mümkün.

Türkiye’de Google’ın benzer bir satın alma yapması için e-ticaret hacmimizin biraz daha yüksek olması gerekiyor ama Alışveriş Robotu gibi yeni girişimlerin bu alana giriyor olması da gelecek için umut vaadediyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (3)
  1. Efe dedi ki:

    Bu işi yapan sadece enuygun değil bir çok portal mevcut. Google zaten bu işe merak saralı 2 yıl falan oluyor ancak bu en ciddi hamlesi olmuş. Konunun popülerleşmesi adına güzel ancak ileride Türkiye’ye giriş yaparsa birçok portal bundan zarar görebilir.

Bir Yorum Yazın