NoktaDomains'in En Çok Teklif Alan Türkçe Alan Adları

NoktaDomains'in En Çok Teklif Alan Türkçe Alan Adları

Türkiye internet pazarında son dönemlerde alevlenen hareketli kulvarlardan biri de şüphesiz alan adı piyasası. Geçtiğimiz dönemlerde Cetech'e ait alan adlarının satışı, Noktadomains.com'un UcakBileti.com satışı ve Tatil.net satışı gibi önemli satışlar sadece bizim gündemimize girenler olsa da, pazarın arka sokaklarında irili ufaklı birçok alan adı sürekli el değiştiriyor.

Bu sebeple Noktadomains.com'dan şirketin sahibi olduğu ve en çok talep gören Türkçe alan adlarının bilgisini istedik.

İlginizi çekeceğini düşünerek Noktadomains.com ve şirketin Sedo'da listelenmiş olan Türkçe alan adlarının en çok talep alanlarının teklif sayısı, Google arama adetleri, satın alınmış TLD sayıları ve fiyat aralıklarına yönelik bilgileri aşağıda paylaşıyoruz.

EvdenEve.com listede en çok teklif alan alan adı olarak dikkat çekiyor. EvdenEve.com'u Firsatlar.com ve Ucuz.net takip ediyor. UcakBileti.com'un ardından ilginin arttığını tahmin ettiğim UcakBiletleri.com da 34 teklif sayısı ile en çok teklif alan 4. alan adı konumunda. İlk 5'in son ismi ise Avantaj.com olarak gözüküyor. 32 teklife ulaşmış olan alan adından sonra listedeki teklif sayısı aralığı büyüyor ve Kozmetik.net ile TatilPlani.com 19'ar teklif sayısıyla 6. ve 7. sırayı dolduruyorlar.

Listedeki diğer alan adları; SaglikSigortasi.com, Gazete.net, Yol.com, İthal.com, AtYarisi.com, UcuzAlisveris.com ve Etiket.net.

Aşağıda tabloda tüm listeyi ve istatitstiklerini görebilirsiniz.

Paylaşmış olduğumuz listenin alan adı piyasasına adım atmayı düşünen girişimciler ve yatırımcılar için fikir vereceğini tahmin ediyorum. Ayrıca sektördeki fiyatlandırma konusunda da aydınlatıcı olacağını düşünüyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.