Foodzy'nin iPhone ve Android Uygulamaları Yayınlandı
Verimlilik

Foodzy'nin iPhone ve Android Uygulamaları Yayınlandı

 • İlk olarak TNW'nin konferansında tanıtılan Foodzy, yediklerinizi eklediğiniz ve ekledikçe rozetler kazandığınız yenilikçi bir servis.

İlk olarak TNW'nin konferansında tanıtılan Foodzy, yediklerinizi eklediğiniz ve ekledikçe rozetler kazandığınız yenilikçi bir servis. Foursquare modeli çalışan bir uygulama olan Foodzy, sağlıklı beslenme üzerine duruluyor ve buna göre rozetler kazandırıyor. Servis siz yediklerinizi kaydetdikçe bir süre sonra size özel diet planları sunabiliyor. Lite sürümü ücretsiz olan Foodzy'nin Pro versiyonu ise yıllık 15$.

İlk önce kısıtlı sayıda kullanıcıya açılan Foodzy, geçtiğimiz ay herkesin kullanımına açılmıştı. Bugün ise servisin iPhone ve Android uygulamaları yayınlanmış. Çoğu yabancı uygulamanın yaptığı hatayı yapmayan Foodzy'nin iPhone uygulaması Türkiye App Store'unda da bulunuyor. Ancak mobil uygulamaları kullanabilmeniz için Pro hesaba sahip olmanız gerekiyor.

Emin adımlarla yoluna devam eden ve gelişimini sürdüren Foodzy'nin, yıllık ücret olmadan servisin çoğu özelliğini kullandırmaması açıkcası çok mantıklı değil. Şu ana kadar her hangi bir yatırım almayan Foodzy'nin büyümesini sürdürebilmesive finansal olarak ayakta kalabilmesi için yıllık aldığı ücretin ne kadar yeterli olacağını ise bilemiyorum.

Amsterdam merkezli şirket, sağlıklı beslenmeyi bir oyuna dönüştürmüş durumda fakat kullanıcıları ücretli hesaba mecbur bırakmak servisin yayılmasının önündeki en büyük bir engel. Servisi yaygınlaştırmanın yanında yemek veritabanını geliştirmeye devam eden Foodzy'de, şu anda 58 ülkenin mutfağından yemekler bulunuyormuş. Son konuştuğumuzda Türk yemekleri ve yerel rozetlerin de Foodzy'de bulunmasını çok istediğini ileten şirket kurucuları, Türk kullanıcılarin fikirlerini de beklediklerini iletti. Belki de kurban bayramı gelmeden bununla ilgili bir rozet eklenebilir :)

Foodzy'nin iPhone uygulamasını buradan Android uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar (4)
 1. Serhan Yıldız Serhan Yıldız

  Değişik bir uygulamaya benziyor. Şuan baktım yüklenme saıyısına 10-50 arası gözükmekte. Kullanıcı sayısı artarsa daha güzel olabilir

 2. Serhan Yıldız Serhan Yıldız

  Ayrıca mobil uygulamayı Lite kullanıcılar kullanamıyor. Sadece Pro kullanıcılar için. Sırf bu yüzden tutacağını hiç sanmıyorum.

 3. Overall...unimpressed with the Foodzy app. The best weight loss app for the iPhone is hands down intelli-Diet http://intelli-Diet.com). This app is fantastic in that it takes into account what you have in your pantry and the food that you like and it plans out a diet for you to follow based on the amount of weight that you want to lose and also how you currently weight and how tall you are. It will tell you based on the data that you input how long it will take you to reach the weight that you want to be. If you are lucky enough to have reached your goal, it tells you how to maintain it. The app allows you to email your plan to an email address which is good because I often want to print my daily plan and I do not have a way to do that off of my iPhone. I have bought one for my sister as a birthday present and she reports that it is the best diet app that she has ever used. She and I hate to count calories and the beauty of this diet is that you do not have to count anything. The app does all the counting and figuring for you. I hate the entire serving size calculations that many diets require and there is none of that calculating while using this app. Another very cool thing about this app is that it gives you many alternatives to the menus that it suggests and you can just refresh the screen to bring up another suggestion. The app has a water tracker for folks like me who forget to drink water and it even has a reminder function to remind you that it is time for a snack or whatever. This app is super!

 4. Burdaki sorun noktası badge kazanmak için neden para vereyim?

  Bence güzel bir fikir ama yanlış uygulama ile çıkmış.