Tinypay.me'ye Aksoy Internet Ventures'dan 1 Milyon Dolar Yatırım

Tinypay.me'ye Aksoy Internet Ventures'dan 1 Milyon Dolar Yatırım

Sahibinden.com'un kurucusu Aksoy Group'un internet girişimlerine yatırım amacıyla kurduğu Aksoy Internet Ventures Hollanda merkezli kolay e-ticaret platformu tinypay.me'ye 1 milyon dolar yatırım gerçekleştirdi.

Nisan 2010'da Webrazzi'de yer verdiğimiz tinypay.me daha sonra kurucularından Melvin Tercan'ın konuşmacı olarak katılımıyla Mart 2011'de Webrazzi Gündem: E-Ticaret toplantısında sizlerle buluşmuştu. Melvin Tercan konuşması esnasında San Francisco Silikon Vadisi'nde ofis açmak istediklerini ve yatırım arayışında olduklarını dile getirmişti. Daha sonra kendisiyle gerçekleştirdiğimiz röportajda da yatırımcı görüşmelerinden ve Silikon Vadisi ofisi planlarından bahsetmişti.

Aksoy Internet Ventures'dan aldığı 1 milyon dolarlık yatırımla Silikon Vadisi'ne taşınma hedefini gerçekleştiren tinypay.me, dünya çapındaki büyümesini buradan sürdürüyor olacak. Hali hazırda 120 ülkeden kullanıcılara ulaşan tinypay.me, ilerleyen dönemlerde ayda 2 milyar sayfa gösterimi ve 20 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan sahibinden.com'un tecrübesinden de oldukça faydalanacak diye tahmin ediyorum.

Konuyla ilgili Aksoy Internet Ventures'dan yapılan açıklamada şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Taner Aksoy'un şu sözlerine yer verildi:

tinypay.me’nin kolay kullanımı, büyüme hızı, girişimci ekibin oyun kurallarını değiştirecek yaratıcı yaklaşımları, AIV’yi çok heyecanlandırıyor. E-ticaret alanındaki deneyimimiz ve finansal desteğimizle tinypay.me’nin kısa zamanda dünya çapında bir marka olmasını bekliyoruz.

Tinypay.me kurucu ortağı ve CEO'su Melvin Tercan ise konuyla ilgili şunları söyledi:

Kullanıcılarımızın 1 dakikanın altında satışa başlaması imkanını sunarak, geniş kitlelerin e-ticaretle buluşmasını sağlıyoruz. Facebook, Twitter gibi sosyal mecralarda kolaylıkla paylaşılan ürünlerin ödemeleri PayPal aracılığıyla gerçekleşiyor. Özellikle ikinci el ve dijital ürünlerin tek başına kolaylıkla satılabildiği tinypay.me sayesinde kullanıcılar kendi pazaryerlerini de oluşturabiliyor. Büyük bir uğraş sonucu kurduğumuz tinypay.me’yi sahibinden.com ile büyük bir başarıya imza atmış, 10 yılı aşkın İnternet deneyimi olan AIV ile çok daha iyi yerlere taşıyacağımızı düşünüyoruz.

Türkiye'den tecrübeli bir ekibin yatırım şirketi kurmasını sonrasında ise global ölçekte bir yatırım gerçekleştirmesini çok değerli görüyorum. Aksoy Internet Ventures'ın Tinypay.me gibi dinamik bir ekibe katacağı finansal desteğin yanı sıra, know-how anlamında da önemli katkısı olacaktır diye düşünüyorum.

Aksoy Internet Ventures tinypay.me'den önce sosyal zaman klavuzu Dakick.com'a bir yatırım gerçekleştirmişti. İlginizi çekerse Aksoy Internet Ventures hakkında Nisan 2011'de Taner Aksoy'la yapmış olduğumuz röportajı da okuyabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.