Dakick.com: Sosyal Zaman Kılavuzu

Bugün yeni bir Türk girişimi daha perdelerini kaldırdı. Tecrübeli isimleri arkasına alan dakick.com, zaman kılavuzu sloganıyla sosyal bir takvim olarak hayatımıza giriyor.

Fasulye Bilişim’in kurucusu ve Webrazzi yazarlarından Serkan Ünsal, Mikro Ödeme'nin kurucu ortağı Alper Akcan ve Sodamedya'nın kurucu ortaklarından Soysal Demir'in ortakları arasında bulunduğu dakick.com ücretsiz olarak sosyal hayatımızı planlamamıza yardımcı oluyor.

İşlerimizin yoğunluğu bir yana, kendimize ayıracağımız zamanı dahi online dünyaya kaptırmaya başladık ve çevremizde dönen dünyayı yakalamak giderek zorlaşıyor. Bu noktada da Dakick.com araya giriyor ve kullanıcılarının sanatçıları, etkinlikleri ve mekanları takip etmesini sağlıyor.

Dakick.com

Etiket temelli bir yapıyla modellenen dakick.com, hem gerçek dünyayı hem de televizyon dünyasında olup bitenleri kişisel takviminize ekliyor. İlgi alanlarınız doğrultusunda seçeceğiniz etiketler ile hem zamanınızı planlıyorsunuz hem de aynı ilgi alanına sahip kişilerle fikir alışverişinde bulunabiliyorsunuz.

Şu anda dakick.com’un veri tabanında 700 bine yakın tanınmış isim ve 1.000’in üzerinde mekan alternatifi bulunuyor. Geleceğin anlamsal web dünyasına atılan bir adım olarak görebileceğimiz Dakick.com, kullanıcılarına bir kaç etiket ile istedikleri isabetli sonuçlar sunmaya çalışıyor. İçerikler arası kurulan ilişkiler ve veri modellemesi ile de özel etiketler takvime eklenebilecek.

Dakick.com - takvim, gün

Projenin hayata geçmeden Aksoy Internet Ventures'dan yatırım almış olması başarılı olması için bir sebep daha yaratıyor. sahibinden.com'un kurucusu ve Aksoy Group Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Taner Aksoy da projeye inandıklarını söylüyor ve ilk yatırımının başarılı olacağına inanıyor.

Kullanıcılarıyla çeşitli şekillerde hizmet sunacak olan Dakick.com'un online bilet satışından pay alarak gelir modelini güçlü bir noktaya dayandıracağını söyleyebiliriz.

Dakick.com - takvim, hafta

Facebook, Twitter ve Foursquare gibi sosyal ağlar ile etkileşimli çalışaması da projenin derinleşebileceğini gösteriyor. Bu noktada aklınıza gelebilecek iPhone uygulaması ise önümüzdeki dönemde sunulacak ve bana kalırsa en yüksek kullanıcı bağlılığını o zaman yakalayacak. Proje yaz sonunda İngilizce sürümüyle ABD'ye açılacak ve inanıyorum ki yabancı yatırımcıların da ilgisini çekecektir.

Üzerinde ciddi bir emek olduğunu bildiğimiz dakick.com'un başarılı olmasını ve yerli projelere olan ilgiyi arttırmasını umuyoruz. ;)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.