60 Saniyede Satışa Başlayın: tinypay.me
E-Ticaret

60 Saniyede Satışa Başlayın: tinypay.me

E-ticaret yapmak için gereken yazılım ve sanal pos ihtiyaçları, girişimciler için zorluk çıkarsa da GittiGidiyor ve Sahibinden gibi sitelerde dükkan açarak birçok girişimcinin satışlarını internet ortamına taşıyabildiğini biliyoruz.

Bu seviyede bir mağaza sahibi değilseniz ve sadece en hızlı şekilde ürününüzü internet kullanıcıları ile buluşturmak istiyorsanız Tinypay.me isimli servis çok daha basit ve sade bir satış sayfası oluşturmanızı sağlıyor. Bir iki dakikada hazırlayabileceğiniz sayfanızda ürününüzü ve fiyatınızı belirleyerek PayPal entegrasyonu ile satışınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Satış sayfasını oluştururken ürünün içeriğini, resmini, adedini, fiyatını, bulunduğunuz yer gibi tanıtıcı bilgileri verdikten sonra Paypal hesabınızı girmeniz yeterli. Sayfa oluşturulduktan sonra e-posta adresinize gelen mailde satış sayfanızı düzenleyebileceğiniz veya kaldırabileceğiniz size özel linkler gönderiliyor.

Gelir modeli olarak her satıştan %5 alan tinypay.me, ürün bedelinin sivil toplum kuruluşlarına bağışlanması içinde kolay bir menü eklemiş.

Çok pratik olan servis özellikle karşılıklı satışlar için de uygun bir ortam oluşturuyor. Alıcısı belli olan ürünler için kısa sürede basit bir sayfa oluşturup, satışı gerçekleştirmek çok kolay. Ürününüz ile ilgili satış sayfasını oluşturduktan sonra kısa bir embed koduyla sitenize satış düğmenizi eklemenizin de mümkün olduğunu paylaşmış olalım.

Biz de servisi denemek için küçük bir satış başlattık. Geçtiğimiz yılbaşında bazı dostlarımıza gönderdiğimiz, üzerinde Webrazzi logosu olan USB çoklaştırıcı 5$'dan satışta, ilgilenenler buradan ulaşabilirler. Kargo alıcıya aittir :)

Yorumlar (12)
 1. PayPal API'ın ilk kullanımlarındna biri sanırım..

  Her satıştan %5 alınması sorun bence sadece.. bunun üstüne bir de PayPal'a komisyon ödeniyor...

  Micropayment için enteresan bir çözüm yine de..

 2. Amarat Amarat

  Bu sistemi kredi kartı ile yapabilseler çok süper olur. Fakat paypal hesabı malesef ülkemizde çogu kimsede yok, hoş bende de yok. Bende yoksa çogu kişide olmaması da pek garipsenmez gibime geliyor.

  Bunu kredi kartı ile yapıp kendi domainimiz altında da yayınlamamıza izin verseler aliyyül ala olur.

 3. Tyler78 Tyler78

  Çok güzel sistem. Keşke kredi kartı da olsaymış.

 4. Bu da benim testim.. (Ya tutarsa) :-)

  http://post.ly/c6S1

 5. Ercin Gunduz Ercin Gunduz

  Bir iki gün önce killerstartupsda gormusdum sanırım ve begendim.

  ancak videoda açıklanmayan bikaç onemli ayrıntı varki TRde uygulanması için en onemli kısım bu.

  Alıcı parayı oderse ancak satıcı FAKE bir urune sahıp dolandırıcı bı satıcıysa neolur?

 6. Western Western

  Türkiye'ye nasıl gider böyle bişey?

 7. Turap Tercan Hollanda Turap Tercan Hollanda

  Müjde!!!

  Bir kaç ay içersinde tiny pa.me Türkiye için kredi kartı ile ödeme sistimini hizmetinize sunacak!

  Ayrıca tiny pa.me Ebay ile karşılaştırıldığında Ebay yüzde 8 ile yüzde 12'ye kadar satışlardan kar elde ederken tiny pa.me yuzde 5 ile daha ucuz ve hasaplı.

 8. Umut Akyol Umut Akyol

  Aslında Mikro Ödeme gibi cep telefonuyla ödeme sistemleri api'lerini açsalar/açabilseler, Türkiye'de de cep telefonuyla çalışanının yapılabileceği bir sistem. 5 dakikada ürününü satmaya başla, 1 dakikada da tahsilatı hallet.

 9. Paletkapi Paletkapi

  Bence tutmaz buna iyi reklam gerekir

 10. Bena göre;

  Artık dünyada yavaş yavaş e-ticaret siteleri kalkıp yerini b2b ve e-ticaret portallları alıyor.

  Kullanıcının bu tarz sitelerden ürün ekleyip kendi sitesinde veya verilen linkle başka sitelerde yayinlamak yerine sahibinde.com gibi sitelerde ürününü pazarlamaya yöneliyor ve bencede yönelmeli.

  Bana göre bu tarz sistemler sadece link verip yayinlamak yerine entegrasyonlara yönelip içerik sağlayıcılara hizmet vermelidir. Ama bu tür sitelerin şu an için ülkemizde prim yapacağını zannetmiyorum..

 11. PayPal kodunu olusturmaktan baska yaptigi birsey yok.

 12. Emre Gulcan Emre Gulcan

  GG hariç, diğer ikinci el vb. satış sitelerinde ki "ödemeyi yaptım fakat ya ürünü göndermezse" yada tam tersi "ürünü gönderince ya parayı yatırmazsa" gibi düşünceler bence bu sistemde de geçerli olacak.

  Paypal 'ı daha öne kullanmadım, fakat şöyle bir durum var. Örnek olarak Webrazzi USB çoklayıcı ürününü ele alalım (sadece satışa çıkan bir ürün olduğu için - yanlış anlaşılmalara neden olmasın), Paypal ile ödemeyi yaptım ve Webrazzi hesabına aktarıldı. Peki Paypal 'de ödemeyi bloklama vb. gibi bir yöntem yoksa, ürünün geleceğini nasıl garanti altına alırım.

  GG bunu bir şekilde havuz hesabı vb. ile çözdü fakat bu sistem bende çok yol katetmeli