Twitter'da Paylaştığınız Fotoğraflar Artık Profilinizde Görüntüleniyor

Twitter'da Paylaştığınız Fotoğraflar Artık Profilinizde Görüntüleniyor

Twitter, Haziran ayında PhotoBucket işbirliği ile kendi fotoğraf  paylaşım hizmetini tanıtmıştı. Kısa süre önce de tüm kullanıcıların Twitter.com üzerinden fotoğraf yükselemesinin yolunu açtı. Bugün ise kullanıcıların paylaştığı fotoğrafları profillere eklemeye başladı.

Hem Twitter üzerinden hem de diğer servisler (yFrog, TwitPic, Instagram vb.) üzerinden yüklenen fotoğraf ve resimleri artık profillerde görmek mümkün. Henüz fotoğrafları sınıflandırma şansımız yok ama Twitter'ın zaman içinde bu yenilikleri getireceğini öngörebiliriz.

1 Ocak 2010'dan itibaren Twitter'da paylaştığınız son 100 fotoğraf  profilinize ekleniyor. Bir anda eski fotoğraflarınızı gün yüzüne çıkaran Twitter, görülmesini istemediğiniz fotoğrafları silmek için o görselin bahsi geçen güncellemeyi silmenizi öneriyor.

Görsellerin ayrı bir sayfada görünümünde bir değişiklik yapmayan Twitter, yine tablo ve tekli gösterimle fotoğrafları görüntüleme imkanı sunuyor. Bir başkasının fotoğraf içeren güncellemesini otomatik olarak tekrar paylaşırsanız (retweet düğmesi ile) bu fotoğraflar albümünüze dahil edilmiyor. Kişisel albümlere videolar da - şimdilik -  dahil edilmiyor.

Twitter'ın bu adımı, online içerik dünyasının görsel tarafında da elinin güncellenmesini sağlayacak. Kullanıcı tarafından üretilen içerik (UGC) siteleri arasında üst sıralardan bir yer kapacak. San Francisco merkezli şirket henüz arama özelliğini çok geliştirmedi ama gelecekte gerçek kişilere ait görsel arama motoru olarak da hizmet verebilecek.

Bir Twitter kullanıcı albümünü görmek için @Webrazzi sayfasında sağ kısıma göz atabilir veya direkt olarak şuradan neler paylaştığımızı görebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.