Arama Özelliklerini Geliştiren Twitter, Fotoğraf Servisi İçin Photobucket İle Anlaştı

Arama Özelliklerini Geliştiren Twitter, Fotoğraf Servisi İçin Photobucket İle Anlaştı

Twitter, blogundan yaptığı açıklamayla kendi fotoğraf paylaşım sistemini doğruladı ve bazı yeniliklerden bahsetti.

Yapılan açıklamaya göre Twitter.com üzerinde ve tüm resmi mobil uygulamalarda kullanılabilecek fotoğraf paylaşım özelliği bir kaç hafta içinde aktif olacak. Bu konuda aşağıdaki video ile ön gösterim yapan Twitter'ın işbirliği yapacağı girişim ise Photobucket olacak.

Fotoğraf paylaşım ve barındırma hizmetinin yanında fotoğraf düzenlemeye de imkan veren Photobucket, henüz fotoğraf paylaşım servisi kullanmayan Twitter kullanıcılarının yeni adresi olacak ve belki de ilerde Twitter'a katılacak.

https://www.youtube.com/watch?v=fmB15ER3LUQ?version=3&hl=en_US&rel=0

Fotoğraf paylaşımıyla gerçek zamanlı paylaşımları biraz daha renklendirecek olan Twitter, arama özelliğini de geliştirmiş. Yenilen arama sistemi artık sadece yazılı güncellemeleri değil fotoğrafları ve videoları da listeleyecek. Fotoğraf paylaşımı için MMS gönderimini de desteklemeyi planlayan Twitter, arama konusunda Firefox için geliştirdiği eklentiyi de tanıttı.

Firefox Twitter eklentisi, Twitter'ı arama motoru seçenekleri arasına eklerken, @ ve # işaretlerinin arama satırında kullanılmasıyla da kısa yoldan Twitter'da kişi bulmayı ve etiket aramayı sağlayacak.

Twitter son adımlarıyla daha karlı bir girişim olma yolunda emin adımlar atıyor ama üçüncü parti uygulamalarının akıbetini ne derece düşünüyor bilemiyoruz.

Twitter İstatistikleri

Araştırma şirketi PEW, Twitter'ın bu önemli gününde bazı istatistikler paylaştı. PEW'in Twitter 2011 anketine göre, internet kullanıcısı yetişkinlerin %13'ü Twitter kullanıcısı. Bu yüzde önceki araştırmada %8 düzeyinde imiş.

Twitter kullanıcılarının %95'inin cep telefonu var ve bu kişilerin %54'ü de Twitter'a cepten bağlanıyor.

Twitter 2010 yılı sonunda, 25-44 yaş arasında ciddi bir çıkış yakalamış; 25-34 yaş arasında geçen yıl %9 olan Twitter kullanımı bu yıl %19'a, 35-44 yaş arasında geçen yıl %8 olan oran ise bu yıl %14'e yükselmiş.

PEW, çok parelel ilişki kurulabilecek sonuçlar vermese de, Twitter kullanıcılarının gelir düzeyine, fiziksel özelliklerine ve eğitimine ilişkin sorular da sormuş ve yanıtları rapora eklemiş.

PEW Twitter İstatistikleri

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.