Twitter'da Tüm Kullanıcılar İçin Fotoğraf Paylaşımı Başladı

Twitter'da Tüm Kullanıcılar İçin Fotoğraf Paylaşımı Başladı

Twitter bir süredir üzerinde konuşulan fotoğraf paylaşma desteğini tüm kullanıcılar için kullanıma açtı. Sizlere daha önce de aktardığımız gibi Twitter bu servis için PhotoBucket ile anlaştı ve tweet'lere eklenen fotoğraflar PhotoBucket tarafından barındırılıyor.

Yeni sistemde tweet'lere fotoğraf eklemek de oldukça basit. Twitter.com üzerinden bir tweet yazarken sol altta gördüğünüz fotoğraf makinesi simgesine tıklayarak tweet'inize bilgisayarınızdan seçtiğiniz ve dosya boyutu 3 MB'ı aşmayan bir fotoğrafı ekleyebiliyorsunuz.

Bu gelişme Twitpic ve yFrog gibi Twitter üzerinden fotoğraf paylaşımı sağlayan üçüncü parti uygulamalar için iyi bir haber değil. Fakat bu gelişme sadece bu servisleri değil, başka bir firmayı daha oldukça yakından ilgilendiriyor: Apple'ı…

Bildiğiniz gibi Apple, WWDC'de iOS 5'i tanıtırken yeni işletim sisteminin güçlü bir Twitter entegrasyonuna sahip olacağını da açıklamıştı. Bu entegrasyon sayesinde iOS 5 kullanıcıları web üzerindeki herhangi bir bilgiyi çok kolay bir şekilde Twitter'da paylaşmakla kalmayacak, hızlı bir şekilde fotoğraf paylaşımı da yapabileceklerdi. Twitter elini çabuk tutarak iOS 5'ten önce bu özelliği devreye soktu.

Bu özellik henüz Twitter'ın iPhone ve Android uygulamalarında kullanılmıyor. Her ne kadar iOS 5 kullanıcıları için bu bir sorun olmasa da, yine de Twitter'ın bu konuda da geç kalmayacağını ve resmi mobil uygulamalarına bu özelliği kısa zaman içerisinde dahil edeceği tahmin ediliyor. Benzer şekilde video paylaşımının da çok gecikmeden kullanıcılara sunulacağını bekliyoruz.

Konuyla ilgili daha fazla bilgiyi ve merak ettiğiniz diğer konuları Twitter'ın yardım sayfasında bulabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.