Twitter'da Tüm Kullanıcılar İçin Fotoğraf Paylaşımı Başladı
Fotoğraf

Twitter'da Tüm Kullanıcılar İçin Fotoğraf Paylaşımı Başladı

Twitter bir süredir üzerinde konuşulan fotoğraf paylaşma desteğini tüm kullanıcılar için kullanıma açtı. Sizlere daha önce de aktardığımız gibi Twitter bu servis için PhotoBucket ile anlaştı ve tweet'lere eklenen fotoğraflar PhotoBucket tarafından barındırılıyor.

Yeni sistemde tweet'lere fotoğraf eklemek de oldukça basit. Twitter.com üzerinden bir tweet yazarken sol altta gördüğünüz fotoğraf makinesi simgesine tıklayarak tweet'inize bilgisayarınızdan seçtiğiniz ve dosya boyutu 3 MB'ı aşmayan bir fotoğrafı ekleyebiliyorsunuz.

Bu gelişme Twitpic ve yFrog gibi Twitter üzerinden fotoğraf paylaşımı sağlayan üçüncü parti uygulamalar için iyi bir haber değil. Fakat bu gelişme sadece bu servisleri değil, başka bir firmayı daha oldukça yakından ilgilendiriyor: Apple'ı…

Bildiğiniz gibi Apple, WWDC'de iOS 5'i tanıtırken yeni işletim sisteminin güçlü bir Twitter entegrasyonuna sahip olacağını da açıklamıştı. Bu entegrasyon sayesinde iOS 5 kullanıcıları web üzerindeki herhangi bir bilgiyi çok kolay bir şekilde Twitter'da paylaşmakla kalmayacak, hızlı bir şekilde fotoğraf paylaşımı da yapabileceklerdi. Twitter elini çabuk tutarak iOS 5'ten önce bu özelliği devreye soktu.

Bu özellik henüz Twitter'ın iPhone ve Android uygulamalarında kullanılmıyor. Her ne kadar iOS 5 kullanıcıları için bu bir sorun olmasa da, yine de Twitter'ın bu konuda da geç kalmayacağını ve resmi mobil uygulamalarına bu özelliği kısa zaman içerisinde dahil edeceği tahmin ediliyor. Benzer şekilde video paylaşımının da çok gecikmeden kullanıcılara sunulacağını bekliyoruz.

Konuyla ilgili daha fazla bilgiyi ve merak ettiğiniz diğer konuları Twitter'ın yardım sayfasında bulabilirsiniz.

Yorumlar (9)
 1. Burak K. Burak K.

  Android uygulmasının bu gün yarın çıkacağı düşüncesindeyim. sabah görür görmez resim paylşma uyarısını hemen markete baktım ama güncelleme yoktu.

 2. Nazım Coşkun Nazım Coşkun

  Yardım sayfasındaki yazıya göre bir süre sonra kullanıcının paylaştığı bütün resimleri ve videoları bir arada gösteren galeri tarzı bir olay yapacaklarmış. O zaman ortaya güzel bir şeyler çıkabilir.

  Onun dışında twitlerdeki resimlerin linkleri pic.twitter.com/hHJkdfT şeklinde dandik bir şey olacak gibi. Halbuki t.co alan adı kullanılsa daha şık olurdu. Belki ileride geçiş yapabilirler.

  1. galeri tarzı birşey olması çok güzel olur. ve t.co meselesi de gayet mantıklı. çünkü t.co daha kısa. ama t.co olmuyorsa pic.t.co yapabilirler.

 3. nihayet yaptı. videolar içinde twitter dan yükleme yapılabilmesini bekliyoruz.

 4. Mehmet Günsur Mehmet Günsur

  Çok önce olması gereken, oldukça gecikmiş bir modül.

 5. Webbuzzy Webbuzzy

  Dün gece blogumuzda bu yeni hizmet hakkında yazı yazarken bir anda hizmetin kullanıma açıldığına dair Twitter'dan bir uyarı aldık :) Çok gecikmeli de olsa, bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar epeyce rahatlayacaklar...

 6. Ayşegül Ayşegül

  Teşekkür ederim...Çok yardımcı oldunuz :)

 7. Solmaz Yk Solmaz Yk

  Ya ben nokia 5130'dan twittera resm eklemek+paylaşmak istyorum mümkünmü?:/

 8. Kardelen Ilhan Kardelen Ilhan

  samsug galaxsiymini den internete giriyorum.bide twtter adeta arap saçı hibi .programlar ingilizce olduğu için anlamyorum .5aydır profil resim yüklemeye çalışıyorum olmuyor kendi sayfamdan soğudum .bence twitterde resim paylaşamadıktan sonra ne anlamı var =-O :-Q :[email protected] :-C :-/ :-D