Kimdir.com'da Yeni Özellikler ve 500 Kişiye Davetiye
Yenilikler

Kimdir.com'da Yeni Özellikler ve 500 Kişiye Davetiye

Tek sayfalık online profil sitesi Kimdir.com, Şubat ayından bu yana kapalı betada. Kimdir.com'dan güzel bir kaç yeniliğin haberini alınca hem bunlardan bahsedelim hem de halen siteye üye olamayan Webrazzi okuyucuları için biraz davetiye paylaşalım istedik.

Yazının sonunda paylaşmış olduğumuz Kimdir.com davetiye kodunu bir de başlamadan buradan paylaşalım ki sabırsızlanan okuyucularımız gecikmeden 500 kişilik kontenjandan faydalanabilsinler. ;)

Kimdir.com'a üye olabilmek ve sayfanızı yaratabilmek için kullanmanız gereken kod "webrazzi2". Şimdi geçelim servisin yeni özelliklerine ve detaylara...

Yorumlar

Halen Kimdir.com'u tanımayanlar için, sosyal ağ profillerinizi paylaşabildiğiniz kişisel bir tanıtım sayfası olduğunu paylaşalım. 'Kimdir?' sorusuna daha iyi yanıt vermek isteyen servis, geçtiğimiz haftalarda yorum özelliğini devreye alarak bence çok isabetli bir adım attı. Bu sayede kişileri tanımaya sosyal bir boyut katan Kimdir.com'da şu anda 5000'den fazla üye bulunuyor.

Kimdir.com Yorumlar

İstatistikler

Kimdir.com'un yeni ve bir o kadar önemli olan özelliği ise 'istatistikler' oldu. Profil sayfasının üst kısmından erişilen istatistikler kısmında ziyaretçi sayısı, ziyaretçi kaynakları, anahtar kelimeler ve sosyal ağlarınıza giden trafik gibi veriler sunuluyor. Bu sayede Kimdir.com profilinizin kaç kişiye ulaştığını görebiliyorsunuz. Bu da sizin internette ne kadar arandığınızın bir çeşit kanıtı oluyor.

Kimdir.com İstatistikler

Daha Fazla Yenilik

Bunlara ek olarak Kimdir.com'un bundan sonra görsel kişi arama motoru mantığını uygulayacağını ve daha detaylı kontrol paneli özelliklerinin ekleneceğini öğrendik. Üyelerin de davetiye gönderebileceği bir sonraki safhada daha fazla sosyal medya entegrasyonu ve sosyal medyadaki veri akışları da Kimdir.com profillerine eklenecekmiş.

Gelecek haliyle Devrim Demirel'in Şirketçe'nin kişilere odaklı bir modelini uygulamaya çalıştığını görüyorum ve bunda da başarılı olacağına inanıyorum. Yeni özellikleri ve organik aramalarda da iyi sonuç vermesiyle Kimdir.com sanırım istediği çok geçmeden ulaşacaktır.

ve Davetiye..

Devrim Demirel daha önce 200 davetiye paylaşmış ve kısa sürede tükenmişti. Bu kez biraz daha cömert davranmış ve  hızlı davranan 500 Webrazzi okuyucusu için webrazzi2 davetiye kodunu oluşturmuş. Kimdir.com'u ziyaret edin ve 'davetiye ile kayıt ol' bağlantısını tıklayın. :)

Yorumlar (24)
 1. Kimdir.com 'un yeni özellikleri gerçekten çok güzel, fakat daha çok sosyal medya ikonu eklemeliler :) Bu arada ilk davetiye alanlardan biriydim:

  http://anteksiler.kimdir.com

 2. Amerikan about.me nin yerli klonu

 3. Yunusercan Yunusercan

  Daha fazla sosyal medya entegrasyonuolursa çok iyi olur gerçekten.

 4. Davut Özgen Davut Özgen

  Teşekürler Webrazzi :)

 5. Tarık Menteşe Tarık Menteşe

  merhaba, sayenizdde üye oldum : ) teşekkür ederim.

 6. Utku Uçar Utku Uçar

  Chrome'da font ayarlama yeri çıkmıyor. Ayrıca alttaki bold-underline gibi text özelliklerini kullanamıyorum ben.

 7. Teşekkürler Webrazzi!

 8. İlk versiyonun çok basit ve çalakalem hazırlandığını düşünüyorum. Umarım bu sefer bir farklılık oluşturabilmişlerdir.

 9. Turgay Yılmaz Turgay Yılmaz

  Facebook kullanmayan birisi kaydolamayacak mı? :)

 10. Merve Canel Merve Canel

  Arkadaşlar bir dakika. Mecbur muyuz Facebook ile giriş yapmaya, ben apps kullanmayan biriyim. Kesinlikle büyük kayıp.

  1. Davetiye alabilirmiyim yogunluktan kacırmısım :%

  2. Yalnızca Facebook ile giriş yapılması gerçekten "olmamış"

 11. Kodun süresi dolmuş... Tüh...

 12. Davetiye alabilirmiyim?

 13. Davetiye alabilirmiyim?kimdir.com icin.

 14. Eee biz nasıl üye olacağız bitmiş süresi :/

 15. Bitmiş demeyin, yine mi?

 16. Emrah Turan Emrah Turan

  Blog özelliği de eklenmeli bence

 17. Siteye 2 ay kadar önce üyelik açmıştım ama google a "ogan kimdir" yazınca çıkmayı bırakın "ogan.kimdir.com" yazınca bile benim sayfam çıkmıyor :)

  Sanıyorum googla bi sitemap göndermeleri gerekiyor, birazda seo kasmaları..

  1. Ayşenur Yılmaz Ayşenur Yılmaz

   Beta?

 18. Tuncay Aydemir Tuncay Aydemir

  about.me tarzı yapmaya çalışmışlar fakat siteyi yayına çıkartmak için çok geç kaldılar. Özellikle sosyal ağları bir araya toplama konusunda farklı ve çok ama çok kullanışlı sitelerin çıkması başta about.me'nin hitlarini %20 düşürdüyse bu siteye kim bilir neler yapar :)

 19. Kimdir kullanıcılara verdiği sayfaya arama motoru koyma vb. yeni gadgetler verirse çok daha fazla ilgi görür.

 20. Güray Ergün Güray Ergün

  davetiye istesem ve hatta çok istesem bi de rica etsem geç mi kalmış olurum?

 21. Doğu Sırt Doğu Sırt

  Bir kimdir.com davetiyesi de ben alabilir miyim,ilginiz için şimdiden teşekkürler.