Şirketçe.com Semantik Modülüyle Gelişimini Sürdürüyor

Şirketçe.com Semantik Modülüyle Gelişimini Sürdürüyor

Devrim Demirel'in kurucusu olduğu Beriltech'in girişimi olan Şirketçe.com, yeni yüzüyle kullanıma girdi. 2007 yılından beri üzerinde çalışılan serviste semantik modülü ilk kez kullanılmaya başlanmış.

İçerisinde 265 bin işletmeyi barındıran Şirketçe.com'un yıl sonunda 500 bin şirkete ulaşması planlanıyor. Girişimin uzun dönemli hedefi ise web sitesi olan tüm şirketleri kapsamak olarak aktarılıyor. Önümüzdeki aylarda arama modülüne de eklenecek olan semantik algoritmalarla şirketlerle ilgili markalar ve benzeri veriler de sisteme dahil edilecekmiş.

Şirketçe.com'da şu anda 243 sektör, 45 binden fazla ürün ve hizmet yer alıyor. Şirketlerin hangi sektörlere ait olduğu, ürün ve hizmetlerin hangi sektörlere ait olduğu gibi bilgiler semantik algoritmalarla belirleniyor.

Uygunteklif.com'un satın alınmasının ardından sistem entegrasyonu da tamamlanmış ve Şirketçe.com üzerinden şimdiye kadar 2 milyondan fazla ticari talep gönderilmiş. 55 bin üye şirketin bulunduğu Şirketçe.com'da şirketinizin sayfasını üstlenerek site üzerinden yönetimini yapabiliyor, talepleri karşılayabiliyorsunuz.

Proje başlangıcından itibaren semantik teknolojiler kullanılarak Türkiye'deki tüm şirketleri birbirine bağlamak amacındaki Şirketçe projesi, 2010 yılı sonunda TÜBİTAK'ın Ar-Ge nitelikli ve yenilikçi proje desteğini almaya hak kazanmıştı.

Gelişmesini ilgiyle izlediğimiz Şirketçe.com projesi hakkındaki yeni gelişmeleri paylaşıyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.