Square'dan Günlük 4 Milyon Dolar Geçiyor

Mobil ödemenin yenilikçi ismi Square yatırım sonrası hızlı büyümesini sürdürüyor. Mayıs ayı sonunda Cardcase adlı kredi kartlarını cep telefonuna taşıyan Square, günlük 3 milyon dolar harcama sınırına ulaştığını açıklamıştı. Bugün Square'in ulaştığı günlük nakit akışı 4 milyon dolara ulaştı.

Aldığı yatırım ve yeni adımları ile ABD'de 1 milyar dolarlık şirketler kulübünde adı geçen Square bu büyümeden memnun ve şirketin operasyon yöneticisi Keith Rabois Ekim ayında günlük 8 milyon dolarlık hacme ulaşacaklarını öngörüyor. Techcrunch'a konuşan Rabois, büyümenin ikinci safhasında (2012) ABD dışına açılmak istediklerini bildiriyor.

Visa ile stratejik bir anlaşma imzalayan Square'ın yeni iPad uygulamasının kullanımı da bu noktada dikkat çekici. Yüzde 45 ile iPhone, Square kullanımında halen ilk sırayı alırken; iPad yüzde 21'lik paya ulaşmış. iPod ise Square'da yüzde 3 gibi küçük kullanıcı kitlesine sahip. Android'in yüzde 31'lik pay alması ise şaşırtmıyor.

Apple'ın online mağazasında Square'in kredi kartı okuyucusu satışta olması Jack Dorsey'nin gelecekte daha başarılı olacağı konusunda göz kırpıyor.

Paypal'ın mobil ödeme sistemi üzerinden günde 10 milyon dolar geçirirken, Google Wallet'ın açıklanmasıyla Google'a dava açmıştı. Foursquare mobil ödeme çıkışını NFC üzerinden gerçekleştirmesi kuvvetle muhtemel. Facebook da fiziksel kartlarla satışa açtığı kredi sistemini NFC üzerine konumlandırmayı tercih ediyor. Kısacası mobil ödeme pazarı şimdiden epey sıcak bir pazar olacağa benziyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.