Lukapu: Fotoğraf Kitabınızı Online Tasarlayın ve Bastırın
Araçlar

Lukapu: Fotoğraf Kitabınızı Online Tasarlayın ve Bastırın

Bazen öyle bir an gelir ki, internet üzerinden ihtiyaç duyduğunuz bir servisi arar durursunuz ve bir türlü bulamazsınız. Kartvizit bastırmak, kendi tarzınıza uygun defter bastırmak, ya da biraz daha uç bir örnek olarak tweet'lerinizden kitap bastırmak gibi.

İşte tam böyle durumlar için paylaşmak istediğimiz yeni bir girişimden haberdar olduk. Lukapu isimli girişim kendi fotoğraf kitabınızı yani fotokitabınızı tasarlamanıza ve bastırmanıza olanak tanıyor. Doğum fotoğraflarından, düğün fotoğraflarından, seyahat fotoğraflarından ya da yapmış olduğunuz işlerinizin referans fotoğraflarından kendi kitabınızı kendi bilgisayarınızda tasarlayıp online olarak baskıya gönderebiliyorsunuz.

Malesef Mac desteği olmayan sadece Windows işletim sistemlerinde çalışan Lukapu Designer isimli kolay bir uygulamayı bilgisayarınıza indirdikten sonra, bilgisayarınızdaki fotoğraflardan uygulamanın sağladığı sihirbazın da desteğiyle kitabınızı çok kısa sürede tasarlıyorsunuz. Sonrasında da önizlemesini yapıp Lukapu'ya gönderiyor ve basılıp size gönderilmesini bekliyorsunuz.

Başarılı bir tasarıma sahip Lukapu, aynı zamanda çok detaylı yardım dökümanlarını da siteye eklemiş. Ürün fiyatlarından, Lukapu Designer kullanımına kadar birçok konuda site üzerinden bilgi bulmak mümkün.

Lukapu web sitesinde yayınlanan demo videosunu aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Servisin kullanımı hakkında detaylı bilgi isterseniz, izeleyebilirsiniz.

Benim bu tür servisleri fazlasıyla sevdiğimi herhalde Webrazzi'yi uzun süredir takip eden okuyucularımız yakından biliyorlardır. Günlük hayatın koşuşturmacasında bazen yapmak isteyip yapamadığımız bu tür işleri, hızlıca online olarak halledebiliyor olmak bence bulunmaz nimet.

Zaten bu yüzden aslında yazıyı biraz da kendime not niteliğinde yazdım diyebilirim. Günün birinde ihtiyacım olursa, Webrazzi'den bulmak en kolayı oluyor. :)

 

Yorumlar (8)
 1. Benim çok hoşuma gitti. Türkçe, basit arayüz ve hızlı teslimat. Not aldım bu siteyi, kesinlikle deneyeceğim.

 2. Furkan Güven Taştan Furkan Güven Taştan

  Öyle tahmin ediyorum ki, bu baskı işini bu kadar kolay hale getiren bu siteler gelecek aylarda çok iyi iş yapacak.

 3. Anindayorum.com Anindayorum.com

  Güzel bir proje benimde hoşuma gitti.

 4. Ben de adresi not aldım, ilerde mutlaka kullanacağım. Bu arada fiyatları da çok uygun gözüküyor.

 5. Uğur Sıtartap Uğur Sıtartap

  çok güzel bir servis, ama o kadar az müşterisi olacak ki kepenkleri indirmek zorunda kalacak. ve bu kehanet de sayılmaz.

  1. daha öncede fotoport gibi birçok irili ufaklı girişim oldu hatta onlar varken webrazzi bile yoktu. Fakat bugun de değişen bir şey yok . Bu tür genel olamayan girşimlerin sonu kabus olacaktır.

 6. güzel paylaşım tebriklerrrr

 7. İbrahim Arkan İbrahim Arkan

  Böyle güzel bir site ve hizmet için Lukapu ailesine teşekkürler.. Elime geçen albüm hayal ettiğimden çok daha güzel.. Albümü hazırlarken verilen sabırlı destek ve yönlendirme için de ayrıca teşşekkür ederim.

  Diğer albümlerimi hazırlama çalışmalarına şimdiden başladım.