Lukapu: Fotoğraf Kitabınızı Online Tasarlayın ve Bastırın
Arama
Yeni Girişimler

Lukapu: Fotoğraf Kitabınızı Online Tasarlayın ve Bastırın

Bazen öyle bir an gelir ki, internet üzerinden ihtiyaç duyduğunuz bir servisi arar durursunuz ve bir türlü bulamazsınız. Kartvizit bastırmak, kendi tarzınıza uygun defter bastırmak, ya da biraz daha uç bir örnek olarak tweet’lerinizden kitap bastırmak gibi.

İşte tam böyle durumlar için paylaşmak istediğimiz yeni bir girişimden haberdar olduk. Lukapu isimli girişim kendi fotoğraf kitabınızı yani fotokitabınızı tasarlamanıza ve bastırmanıza olanak tanıyor. Doğum fotoğraflarından, düğün fotoğraflarından, seyahat fotoğraflarından ya da yapmış olduğunuz işlerinizin referans fotoğraflarından kendi kitabınızı kendi bilgisayarınızda tasarlayıp online olarak baskıya gönderebiliyorsunuz.

Malesef Mac desteği olmayan sadece Windows işletim sistemlerinde çalışan Lukapu Designer isimli kolay bir uygulamayı bilgisayarınıza indirdikten sonra, bilgisayarınızdaki fotoğraflardan uygulamanın sağladığı sihirbazın da desteğiyle kitabınızı çok kısa sürede tasarlıyorsunuz. Sonrasında da önizlemesini yapıp Lukapu’ya gönderiyor ve basılıp size gönderilmesini bekliyorsunuz.

Başarılı bir tasarıma sahip Lukapu, aynı zamanda çok detaylı yardım dökümanlarını da siteye eklemiş. Ürün fiyatlarından, Lukapu Designer kullanımına kadar birçok konuda site üzerinden bilgi bulmak mümkün.

Lukapu web sitesinde yayınlanan demo videosunu aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Servisin kullanımı hakkında detaylı bilgi isterseniz, izeleyebilirsiniz.

Benim bu tür servisleri fazlasıyla sevdiğimi herhalde Webrazzi’yi uzun süredir takip eden okuyucularımız yakından biliyorlardır. Günlük hayatın koşuşturmacasında bazen yapmak isteyip yapamadığımız bu tür işleri, hızlıca online olarak halledebiliyor olmak bence bulunmaz nimet.

Zaten bu yüzden aslında yazıyı biraz da kendime not niteliğinde yazdım diyebilirim. Günün birinde ihtiyacım olursa, Webrazzi’den bulmak en kolayı oluyor. 🙂

 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (8)
 1. Kamil dedi ki:

  Benim çok hoşuma gitti. Türkçe, basit arayüz ve hızlı teslimat. Not aldım bu siteyi, kesinlikle deneyeceğim.

 2. Öyle tahmin ediyorum ki, bu baskı işini bu kadar kolay hale getiren bu siteler gelecek aylarda çok iyi iş yapacak.

 3. anindayorum.com dedi ki:

  Güzel bir proje benimde hoşuma gitti.

 4. Kıyas dedi ki:

  Ben de adresi not aldım, ilerde mutlaka kullanacağım. Bu arada fiyatları da çok uygun gözüküyor.

 5. uğur sıtartap dedi ki:

  çok güzel bir servis, ama o kadar az müşterisi olacak ki kepenkleri indirmek zorunda kalacak. ve bu kehanet de sayılmaz.

  1. cem dedi ki:

   daha öncede fotoport gibi birçok irili ufaklı girişim oldu hatta onlar varken webrazzi bile yoktu. Fakat bugun de değişen bir şey yok . Bu tür genel olamayan girşimlerin sonu kabus olacaktır.

 6. vale dedi ki:

  güzel paylaşım tebriklerrrr

 7. İbrahim Arkan dedi ki:

  Böyle güzel bir site ve hizmet için Lukapu ailesine teşekkürler.. Elime geçen albüm hayal ettiğimden çok daha güzel.. Albümü hazırlarken verilen sabırlı destek ve yönlendirme için de ayrıca teşşekkür ederim.
  Diğer albümlerimi hazırlama çalışmalarına şimdiden başladım.

Bir Yorum Yazın