LivingSocial Rekabeti Büyütüyor, Uzak Doğu ve Ortadoğu'ya Giriyor

LivingSocial Rekabeti Büyütüyor, Uzak Doğu ve Ortadoğu'ya Giriyor

Arkasında saklı bir krallık olan LivingSocial, grup alışveriş pazarında dünya lideri olan Groupon'a karşı büyümeye devam ediyor. LivingSocial'un 3 yeni grup alışveriş sitesini satın aldığı ve yeni bir ülkeye açılarak operasyon noktasını 21'e çıkarttığı kesinleşti.

LivingSocial'ın satın almış olduğu 3 yeni grup alışveriş sitesinden Ensogo, Tayland ve Filipinler'de pazar lideri olarak gösteriliyor. Ensogo'ya ait olan DealKeren ise Endonezya pazarında önemli servislerden. Kendi pazarında ilk oyunculardan biri olan GoNabit ise LivingSocial'ın Orta Doğu'daki ayağı olacak.

Groupon'un büyüme strajesine benzer şekilde satın almalara hız veren LivingSocial, bir ay kadar önce de Fransız Dealissime.com'u satın almıştı. Kendi adıyla adım attığı yeni pazar yeri ise Hollanda oldu.

Nisan ayında 3 milyar dolar değer biçilen LivingSocial'ın Uzak Doğu ve Orta Doğu bölgesine açılması Groupon ile arasındaki rekabeti daha da kızıştıracak. Çünkü Groupon hem Çin'e hem de Ortadoğu'ya adım atmıştı. LivingSocial bu pazarlara Groupon'un ardından girse de önemli satın almalar yaptı ve Groupon'un hatalarını görme şansını yakaladı.

Türkiye pazarına girmek için hazırlıklarını sürdüren grup alışverişin 2 numaralı ismi, şu sıralarda Facebook'taki reklam hedeflemeleriyle giderek yaklaştığının sinyalini veriyor. Türkiye pazarındaki rekabeti renklendirecek servisin büyümesi, bakalım yerel reklamcılıkta Amazon'un elini ne kadar güçlendirecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.