LivingSocial'ın Değeri 3 Milyar Dolara Yakın

LivingSocial'ın Değeri 3 Milyar Dolara Yakın

Amazon'un ortak olmasıyla Groupon karşısında daha ciddi bir rakip olarak duran Livingsocial, bu ay başında 400 milyon dolar değerinde bir yatırım daha almıştı. Bir kaç gün önce Socialmedia.com'u satın alarak sosyal medyada adından daha fazla söz ettirmesi beklenen Livingsocial'ın değeri de bu sayede 2.9 milyar dolara kadar çıkıyor.

Livingsocial, aldığı yeni yatırımla grup alışveriş pazarındaki payını büyüteceğinin sinyallerini vermişti. Yeni indirimli satış modeli Instant Deals ile de kısa süreli satışlar üzerinden küçük işletmelerin ilgisini çekmeye başlamıştı. Hatta 3 saat içinde 27.000 öğle yemeği satışı yaparak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı bile.

2009'da 25 milyon dolar geliri olan SocialMedia.com'ı 3 milyon dolarlık hisse karşılığında alan LivingSocial'ın alduğı son yatırımı değerlendiren VC Experts.com, grup alışveriş servisinin değerinin 3 milyar dolara kadar çıkabileceğini söyledi. Söz konusu değerlendirme SocialMedia.com'a verilen 545,000 hisse üzerinden yapılıyor.

Halka arz ile 15-20 milyar dolar değerine ulaşacağı konuşulan Groupon karşısında, LivingSocial'ın 3 milyar dolarlık şirket değeri biraz düşük kalıyor gibi. TechCrunch, Groupon'un Şubat ayında 100 milyon doların biraz altında, Livingsocial'ın ise 50 milyon dolar kadar kazandığını söylüyor. Yıl sonu ciro hedefi 1 milyar dolar olarak gösterilen Livingsocial'ın bu hedefe ulaşması için aylık ortalama 83 milyon dolara ulaşması gerekiyor. Bana kalırsa Amazon'u arkasına alan şirket yeni pazarlara açılmasıyla aylık cirosunu çok daha yukarılara çıkartarak yıl sonu hedefini tutturacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.