Sonunda Angry Birds'ün Windows Versiyonu Çıktı
Mobil

Sonunda Angry Birds'ün Windows Versiyonu Çıktı

İlk olarak iPhone için çıkan ve gördüğü büyük ilgiyle neredeyse tüm cep telefonlarına uyarlanan Angry Birds'ün Windows versiyonu sonunda Rovio'nun kendi sitesinde satışa sunulmuş.

Mac kullanıcılarının Mac Store'dan orjinal versiyonunu satın alabildiği oyunun, 195 bölümünün bulunduğu özel bir versiyonunu Windows kullanıcıları Intel AppUp'tan 5 dolara satın alabiliyorlardı. Geçtiğimiz ay ise oyunun Chrome içerisinde oynanabilen bir versiyonu yayınlanmıştı.

Şimdi ise Rovio oyunların orjinalini kendi web sitesi üzerinden Angry Birds ve Angry Birds Rio'yu satışa sunmuş. Angry Birds Season'un ise çok yakında yerini alacağını belirtiliyor. 5 dolardan satılan Angry Birds'ü  dokunmatik ekranlı bir cihazda oynamak ile bilgisayar ekranından mouse ile oynamak arasında fark olduğunu da malesef söylemek gerekiyor.

Reuters'in haberine göre Angry Birds geçtiğimiz ay, tüm versiyonlarıyla birlikte 200 milyon indirilme sayısına ulaşmış. Rovio CEO'su Mikael Hed yaptığı açıklamada, tüm platformlarda bulunmak istediklerini belirtmiş ve şirketin en azından 2-3 yıl daha halka arz edilmeyeceğini düşündüğünü söylemiş.

Geçtiğimiz ay aralarında Accel Partners, Atomico Ventures ve Aydın Şenkut'un kurucusu olduğu Felicis Ventures'ın da yatırımcı grubundan 42 milyon dolar alan şirketin halka arz öncesinde ciddi büyüme yakalayabileceği pazarlar bulunuyor. Şu anda kuşkuşuz dünyanın en gözde mobil oyun geliştiricisi olan şirketin Angry Birds dışındaki ilk oyununu da merakla bekliyorum.

Yorumlar (4)
  1. Mrauthor Mrauthor

    Angry Birds Rio'yu kurdum,OpenGL ile başlayan bir hata verdi.

  2. Bu haber şaka olsa gerek. 7 ay evvel bu oyunun tüm etaplarını pc versiyonunda bitirdim.

    Aşağıdaki linkten pc versiyon download edilebilir.

    1. Oyunun 195 bölümlük özel bir versiyonu Intel AppUp'ta yayınlandı. Yazının içerisinde zaten detaylar yer alıyor.

  3. Rovio nun yaptığı tam anlamıyla bir pazarlama başarısı. Halihazırda olan bir konsepti iphone platformunda gayet başarılı uyguladılar. Sürekli update ler ile fan base i genişlettiler ve eski oyuncuları aktif tuttular. Sosyal medyayı da profesyonelce yönlendirdiler.