Grupanya Rezztoran.com'a Ortak Oldu

Mekanlarda rezervasyon gerçekleştirmeyi kolaylaştıran Rezztoran.com'u ilk kez Şubat 2008'de Webrazzi'de paylaşmıştık. Geçen süre içinde üye işyeri sayısını artıran şirket, malesef bugüne kadar dünyadaki örneklerinden Open Table gibi büyük bir ses getirememişti. Ancak sektörde bu alanda hizmet veren fazla girişim de olmadığı için neredeyse 3 yıldır operasyonunu başarılı şekilde sürdürebilmişti.

Bugün aldığımız bir bilgi ile popüler grup alışveriş servisi Grupanya'nın Rezztoran.com'a ortak olduğunu öğrendik.

Gerçekleşen yatırımın ardından Rezztoran kurucuları ve Grupanya ortaklığında yeni bir şirket kurulmuş. Kurulan bu yeni şirkette ise Grupanya %40 hisse sahibi olmuş. Şirketin diğer ortakları ise Rezztoran.com kurucu ortakları ve toplamda %60 hisseye sahip durumdalar.

Aşağıda şirketin hisse dağılımını gösteren tabloyu paylaşıyoruz.

Rezztoran.com'un hali hazırda sahip olduğu üye işyeri sayıları, mekanlarla kurduğu yazılım altyapısı sayesinde online rezervasyona imkan tanıyor olması sanıyorum ki Grupanya'nın oldukça ilgisini çeken ve bu yatırımın gerçekleşmesine sebep olan unsurlardır.

Çoğunluk hisseyi Rezztoran.com'un kurucu ortaklarına bırakmış olmaları ise aslında gerçekleşen ortaklığın stratejik boyutunun maddi boyutundan daha fazla olduğunu düşündürüyor.

Konuyla ilgili farklı bilgilere ulaşırsak yeni güncellemeler yapacağız.

Rezztoran.com hakkında daha fazla bilgi almak isteyen okuyucularımız Nisan 2009'da şirketin kurucu ortağı Çağla Ruacan ile gerçekleştirdiğimiz röportajı aşağıdaki videodan izleyebilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.