Yemek siparişi tamam, peki rezervasyon?
E-Ticaret

Yemek siparişi tamam, peki rezervasyon?

YemekSepeti.com'un başarısını ve bu alanda oluşan rekabeti biliyoruz. Online yemek siparişi konusunda birçok servis yayına alındı ve halen de yenileri ekleniyor. Bu konuda ayrı bir yazıyı yakında yayınlıyor olacağım çünkü tahmin edilenden çok daha fazla oyuncu olduğunu son günlerdeki çalışmalarımda görüyorum.

Ancak işin bir de rezervasyon boyutu var. Eminim birçok girişimci bu fikri zaman zaman düşünmüştür. Ancak henüz adını duyduğum başka girişimler olmadığı için görünen o ki hayata geçiren olmamış.

Rezztoran.com işte tam bu noktada dikkatimi çekti ve paylaşmak istedim.

Servis, online yemek siparişinin aksine online yemek rezervasyonu ihtiyacınızı karşılamak için çalışıyor. Bu kapsamda sundukları hizmetleri incelediğimde mekanlar için rezervasyon otomasyonu, müşteri ve kampanya takibi, e-davetiye ve e-bülten kullanımı gibi seçenekler karşımıza çıkıyor.

Rezztoran.com

Rezztoran.com'un bünyesinde henüz az sayıda ancak kaliteli mekanlar olduğunu görüyorum. Servisi gerçek amaçla kullanım şansım olmadı o yüzden süreçlerinin nasıl işlediğini birebir incelemiş değilim. Ama sunmuş oldukları demo ile müşteri tarafındaki süreçlerini anlamak mümkün.

Ülkemizde henüz benzerini görmediğim Rezztoran.com'un güçlü bir satış ve pazarlama çalışmasıyla değer yaratabilmesi mümkün diye düşünüyorum.

Yorumlar (4)
 1. @Tolga Kaprol

  YemekSepeti.com Elit'i hatırlattığınız için teşekkürler.

  Demek ki servisin bendeki algısı rezervasyon odaklı olmamış. Hiç aklıma gelmedi. :(

  Açıkcası YemekSepeti.com gölgesinde kalması, markayı paylaşması ve indirim özelliğini rezervasyonun önüne geçirmiş olması sanırım bendeki algı probleminin sebebi olabilir.

  Tekrar teşekkürler.

 2. Arda beyin parmağı var mı bilmiyorum ama olsa bile güzel bir site, ayrıca bağı olsa bile bu tür sitelerin haberini vermesi gayet doğal. Hem sitenin hakkımızda bölümünde ekibinin de uzun yıllar silikon vadisinde çalıştığı yazılmış.

  Konuya dönersek Yemek Sepeti'nin de rezztoran.com gibi bir hizmeti var.

  http://www.yemeksepeti.com/elit/

 3. ilginç..

  Rezztoran.com

  blograzzi.com

  webrazzi.com

  Arda bey acana yeni tanıtımını yaptığınız sitenin isim seçiminde ve ya yönetiminde falan bir ilginiz varmı