İzlesene.com'a Erişim Engellendi!

Şu anda elimize ulaşan bilgiye göre İzlesene.com'a erişim İstanbul Şişli 2. Sulh Mahkemesi'nin aldığı Koruma Tedbiri kararıyla engellenmiş. Engelleme kararı 23 Şubat'ta alınmasına rağmen Nokta'nın yatırım haberinin açıklandığı gün 16:50'de uygulanmış olması ve mahkemelerin 17:00'da kapanıyor olması oldukça düşündürücü. Kısaca, tesadüfün böylesi diyelim...

Dünyanın en önemli kurumsal yatırım şirketlerinden biri olan Intel Capital'in Nokta'yı 30 milyon dolar seviyesinden değerleyip yatırım gerçekleştirdiği, daha da önemlisi Türkiye internet pazarına böyle bir yatırımdan sonra ilginin iyice artacağı bir dönemde, hem de bu yatırım haberlerinin Webrazzi ile sektörde duyulmasını takiben engellemenin gerçekleşmiş olmasını tartışılması gereken bir konu olarak görüyoruz.

Konuyla ilgili Nokta yetkilileri ile iletişime geçtik ve engellemenin sebebini sorduk. Konuyla ilgili bilgileri olmadığını ve yarın sabahtan konuyla ilgili başvuruları yapacaklarını belirttiler.

Çok büyük olasılıkla Nokta yarın gerekli başvuruları yaptıktan sonra İzlesene.com'un erişim engelini kısa süre içinde kaldırtacaktır. Ancak yine de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer'in de katılacağı Cuma günkü basın toplantısında entresan bir gündem olacağı kesin.

Güncelleme: İzlesene.com akşam saat 20:00 civarında erişime açılmasına rağmen ertesi gün öğlen saatlerinde yeniden erişime engellendi. Son durum için konuyla ilgili yazdığımız son yazıyı takip edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.